ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

PlayStation Indies – startuje nowy program dla developerów, by ci mogli się rozwijać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

PlayStation Indies to nowy program, który został pomyślany specjalnie dla mniejszych developerów, by ci mieli możliwość przygotować swoje produkcje specjalnie na potrzebny konsoli Sony. Niewykluczone, że start PlayStation Indies związany jest z dużym sukcesem gry Stray, która w ostatnich dniach pojawiła się prawdziwym fenomenem. Do tego stopnia, że jest wersja na komputery osobiste została najlepiej ocenianą grą tego roku na Steam i wyprzedzający tym samym God of War w wersji na PC.

PlayStation Indies – nowy program dla developerów

PlayStation Indies logo programu

Nie jest chyba dla nikogo niespodzianką to, że mniejsze studia potrafią przygotować gry na naprawdę wyjątkowo wysokim poziomie. Przykładem może być tutaj wspomniany Stray od Blue Twelve Studios, ale przecież nie tak dawno temu otrzymaliśmy jeszcze doskonałe Kena: Bridge of Spirits. I choć te dwa tytuły były mocno promowane przez Sony, to wcale nie stworzyły ich gigantyczne studia, a właśnie te mniejsze. Jednak gier typu indie na rynku jest tyle, że trudno się przebić z nimi do odbiorcy. W tym może pomóc właśnie nowy program PlayStation Indies. Ten zakłada, że licencjonowani wydawcy i twórcy gier będą mogli otrzymać od Sony zestaw developerski PlayStation 5 oraz jeden zestaw testowy konsoli. Wszystko po to, by ułatwić im prace nad produkcją, która może później trafić na rynek.

W ciągu ostatnich kilku lat Sony Interactive Entertainment z radością wspierała zewnętrznych partnerów wydawniczych, oferując im m.in. wydarzenia Indie Spotlight, filmy indie montage, dedykowane miejsce dla PlayStation Indies na PlayStation.com, a także skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie nowego dewelopera na pokład PlayStation. Firmie zawsze zależało na obniżeniu bariery wejścia i ulepszaniu procesu publikowania na PlayStation.

Sony – informacja prasowa

Do programu PlayStation Indies można zarejestrować się na stronie Sony, gdzie również umieszczono wszelkie potrzebne informacje na temat warunków współpracy z firmą. Sony już od dawna „wyciągało rękę” do mniejszych developerów i twórców gier, ale widać, że teraz zamierza przyłożyć się do tego jeszcze bardziej. I jeżeli to przełoży się na więcej gier, jak Stray, tym lepiej dla graczy na całym świecie.

Źródło: Sony informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy