ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Światła, magia i żywe trupy, czyli garść nowości na Disney+

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Dzisiejsze nowości na Disney+ powinny w szczególności ucieszyć fanów seriali, a konkretniej tego jednego. To dziś bowiem na Disnye+ pojawiła się pierwsza część 11 już sezonu serialu The Walking Dead. Ten już wprawdzie był emitowany, więc zagorzali fanatycy zombie zapewne mają go już za sobą, ale cała reszta może na spokojnie zasiąść do oglądania. Sprawdźmy więc, co tam ciekawego przygotował Disney+ dla swoich subskrybentów.

Nowości Disney+ – The Walking Dead z nowym sezonem

Serial The Walking Dead to prawdziwy fenomen, a ostatnio dowiedzieliśmy się, że całe uniwersum dalej będzie rozwijane i pojawią się nowe produkcje. Można byłoby pomyśleć, że po tylu latach od debiutu na małym ekranie, formuła zdążyła się już wyczerpać. I po części tak jest, ale nie przeszkadza to w kręceniu nowych odcinków serialu. Dopóki te są oglądane, nic się nie zmieni. Na Disney+ udostępniono dziś kolejne osiem odcinków The Walking Dead, które pochodzą z pierwszej części jedenastego sezonu. Można więc już zasiadać do oglądania. A co jeszcze pojawiło się na platformie?

  • High School Musical: serial [S03E01] [+ audio, + napisy] (2019)
  • Light & Magic [6 odcinków] [+ audio, + napisy] (2022)
  • The Walking Dead [sezon 11, 8 odcinków] [+ audio, + napisy] (2010)

Mamy nowy odcinek trzeciego sezonu serialu High School Musical, więc fani i tego typu produkcji będą mieli co oglądać. Dodatkowo na Disney+ udostępniono także nowy serial dokumentalny Light & Magic. To propozycja dla fanów tematyki związanej z samą produkcją filmów i tym, jak to wygląda od zaplecza. Tutaj będziemy mogli przyjrzeć się powstawaniu i pracy jednemu z najważniejszych studiów odpowiedzialnych za efekty specjalnie. Industrial Light & Magic zrewolucjonizowało współczesne kino, więc warto dopisać sobie ten tytuł do listy.

Kręcąc „Gwiezdne wojny”, George Lucas nie miał pojęcia, że zrewolucjonizuje przemysł filmowy. Ten 6-odcinkowy serial ukazuje ewolucję Industrial Light & Magic – firmy, która stworzyła słynne efekty specjalne do taki hitów jak „Gwiezdne wojny”, „E.T.”, „Terminator 2”, „Park Jurajski” i wielu innych. To historia ekipy kreatywnych geniuszy, którzy tchnęli magię w nasze ukochane filmy.

Light & Magic – opis z platformy Disney+

Źródło: Upflix / Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy