ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zwiastun Broad Peak od Netflix – historia skupi się na postaci Macieja Berbeka

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun filmu Broad Peak, który opowie historię himalaisty Macieja Berbeki. Historię, którą żyła cała Polska przed dziesięcioma laty. Teraz będzie można obejrzeć częściową rekonstrukcję wydarzeń, które rozegrały się na niebezpiecznych stokach Broad Peak. Film na Netflix zadebiutuje we wrześniu tego roku, ale będzie także wyświetlany w Gdyni na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Zwiastun Broad Peak od Netflix

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix zaprasza swoich użytkowników do obejrzenia historii opartej na faktach. W tym roku zobaczymy także serial Wielka woda, który opowie o powodzi tysiąclecia, która miała miejsce w lipcu 1997 roku. Broad Peak to jednak zupełnie inna historia oraz format, ponieważ tutaj dostajemy film pełnometrażowy. Wygląda też na to, że historia będzie podzielona na kilka segmentów z życia samego himalaisty tak, by pokazać jak najszerszy obraz tego, co motywowało Berbekę do wspinaczki. Tak o tym wypowiada się Leszek Dawid, reżyser filmu: „W filmie skupiliśmy się na historii Macieja Berbeki, jednego z polskich Lodowych Wojowników. Podczas realizacji dużo zastanawiałem się nad tą tajemniczą i pociągającą siłą, która pcha człowieka w tak niebezpieczne miejsca, mimo jego świadomości, jak wiele ryzykuje”.

1988 roku, po miesiącach przygotowań oraz tysiącach wydanych dolarów, międzynarodowa zimowa wyprawa mająca na celu zdobycie najtrudniejszej góry świata, K2, kończy się niepowodzeniem. Pomimo poczucia klęski szerzącego się wśród himalaistów, dwóch Polaków, Maciej Berbeka i Alek Lwow, postanawia zdobyć sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Wbrew powszechnej opinii doświadczonych wspinaczy, mężczyznom udaje się przekonać kierownika wyprawy, Andrzeja Zawadę, na ryzykowną zmianę planów. Nowy kierunek ekspedycji zmieni i naznaczy życie Maćka w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał.

Broad Peak – opis filmu od Netflix

W roli głównej wystąpi tutaj Ireneusz Czop, ale na ekranie pojawią się także Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk. Zdjęcia do Broad Peak realizowano w m.in. Karakorum, Alpach, Zakopanem i Warszawie.

Źródło: Netflix informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy