ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Horror „Nie!” zalicza świetny start w box office – Thor spada na drugie miejsce

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Jordan Peele przyzwyczaił nas do tego, że gdy zabiera się za nowy projekt, nie robi tego na pół gwizdka. Świetnym tego przykładem jest horror zatytułowany Nie!, który w zeszły piątek (tj. 22 lipca) zaliczył swoją premierę w Stanach Zjednoczonych. Powiedzieć, że produkcja zanotowała świetny start to jak nic nie powiedzieć.

Nie! zostanie nowym hitem?

Nie! zostanie nowym hitem?

Za nami premierowy weekend, w którym amerykańskie kina puszczały nowy film autorstwa Jordana Peele’a. Zdobywca Oscara w ostatnich lat zdążył się nam przedstawić jako świetny reżyser oraz scenarzysta poprzez filmy Uciekaj! oraz To my. Teraz 43-latek jest zasypywany różnego rodzaju komplementami dzięki swojej trzeciej produkcji, czyli Nie!.

Horror w pierwsze trzy dni zarobił 44 miliony dolarów stający się przy tym najbardziej kasowym filmem ubiegłego weekendu. Nowa produkcja zrzuciła z pierwszego miejsca Thor: Miłość i grom, który zainkasował „zaledwie” 22,1 miliona dolarów. Podium zamykają natomiast Minionki: Wejście Gru z wynikiem równym 17,71 miliona dolarów. Warto zaznaczyć, że są to dane pochodzące tylko i wyłącznie z amerykańskich kin.

Do Europy Nie! trafi dopiero w sierpniu. W przypadku Polski premiera nowego filmu Jordana Peele’a przypada na 12 sierpnia. Bardzo możliwe, że horror zbliży się swoją popularnością do poprzednich dzieł reżysera. Co ciekawe zarówno Uciekaj! jak i To my zarobiły po 255 milionów dolarów. Różnica w zarobkach pomiędzy obiema produkcjami wynosi zaledwie 200 tysięcy na korzyść tej pierwszej.

Po premierze Nie! Jordan Peele skupi się już na filmie Wendell & Wild. 43-latek odpowiada za scenariusz filmu, który napisał wraz z Henrym Selickiem. Debiut animowanej czarnej komedii ma przypaść na październik tego roku. Warto zaznaczyć, że Wendell & Wild trafi bezpośrednio na platformę Netflix, a w obsadzie poza Peelem znajdziemy także takie nazwiska jak Keegan-Michael Key, Lyric Ross, Angela Bassett czy Ving Rhames.

Źródło: Deadline

Sprawdź najnowsze wpisy