ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ubisoft zamknie serwery Roller Champions zaledwie kilka miesięcy po premierze

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

W obozie Ubisoftu w ostatnich dniach doszło do szeregu negatywnych dla graczy decyzji. Mowa tu o przesunięciu terminów premier dla dwóch dobrze zapowiadających się produkcji, czyli Avatar: Frontiers of Pandora oraz Assassin’s Creed Rift. Teraz do ogródka francuskiego dewelopera należy jeszcze wrzucić kamyczek z podpisem Roller Champions.

Niewypał wyląduje w koszu? Roller Champions wpadką Ubisoftu

Niewypał wyląduje w koszu? Roller Champions wpadką Ubisoftu

Czy słyszeliście o grze Roller Champions? Jeśli na takie pytanie odpowiecie przecząco, niczym się nie martwcie — nie jesteście w tym odosobnieni. Produkcja Ubisoftu raczej nie podbiła rynku, w związku z czym wkrótce możemy zapomnieć o niej na dobre. Opierająca się o model free-to-play gra, swój oficjalny debiut zaliczyła w maju tego roku. Zaledwie dwa miesiące później francuski deweloper ma zamiar zamknąć wszystkie serwery Roller Champions!

Jaki jest tego powód? Przede wszystkim szokujący dla Ubisoftu brak zainteresowania rozgrywką. W założeniu Roller Champions miał być wciągającą grą sportową, w której głównym motywem przewodnim są rolki oraz wyścigi. W tym wypadku deweloperzy stawiali na rozgrywkę sieciową i wspólną zabawę znajomych.

Za podanie informacji dotyczących zamknięcia projektu odpowiedzialny jest Jeff Grubb, który w przeszłości niejednokrotnie trafnie przewidywał posunięcia Ubisoftu oraz innych wielkich producentów. Dziennikarz stwierdził, że „gra zostanie anulowana po zakończeniu trzeciego sezonu„.

Co ciekawe Ubisoft Roller Champions po raz pierwszy zapowiedział jeszcze w 2019 roku. Od tamtej pory deweloper niejednokrotnie promował grę jako świetną rozrywkę dla wielu graczy. Wszystko wskazuje jednak na to, że produkcja wcale nie wypadła tak dobrze jak przewidywał to Ubisoft. Cóż, jest to kolejna brutalna weryfikacja przeciętnej produkcji od znanego studia.

W momencie pisania tego tekstu Roller Champions ogląda na Twitchu zaledwie 91 osób. Dla porównania kanał „polityka” śledzi w tej chwili 949 użytkowników serwisu. Uprzedzając pytania — tak, na Twitchu istnieje zakładka dla polityków i jest ona bardziej popularna niż Roller Champions!

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy