Czekacie na Ród smoka? Oto kilka podobnych serialowych propozycji

4 minuty czytania
Komentarze

Ród smoka to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali tego roku. Prequel Gry o tron na srebrny ekran trafi już za mniej niż miesiąc. Oznacza to, że wszyscy niecierpliwi widzowie mają sporo czasu na skonsumowanie swego rodzaju czekadełka, aby podostrzyć apetyt. Oto kilka propozycji, które mogą przypaść Wam do gustu.

Ród smoka trafi do nas lada moment – oto kilka podobnych propozycji

Ród smoka trafi do nas lada moment – oto kilka podobnych propozycji

Wszyscy zagorzali fani Gry o tron nie mogą przejść obojętnie obok premiery Rodu smoka. Prequel serialu, który podbił serca widzów z całego świata, trafi do biblioteki HBO Max już w sierpniu. Dokładniej mówiąc, pierwszy odcinek pierwszego sezonu zostanie udostępniony 21 sierpnia. Następnie co niedziele platforma będzie dzielić się z nami jednym epizodem. Finał pierwszej serii przypadnie więc na 23 października (10 odcinków). Produkcja oryginalna HBO powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina zatytułowanej Ogień i krew. Fabuła Rodu smoka skupi się na rodzie Targaryenów oraz wydarzeniach dziejących się na 200 lat przed czasami znanymi nam z Gry o tron.

W związku z tym, że premiera serialu zbliża się wielkimi krokami, najbardziej wygłodniali fani mogą poszukiwać różnego rodzaju substytutów. Poniżej znajdziecie zestawienie kilku produkcji, które w niektórych aspektach mogą przypominać Ród smoka. Nie owijając w bawełnę — oto najlepsze „czekadełka” przed premierą serialu od HBO!

Wikingowie

Nie wiedzieć czemu Wikingowie od zawsze kojarzeni są z bardziej historyczną wersją Gry o tron. Oznacza to, że serial dostępny na Netflixie idealnie wpasuje się także do tematyki Rodu smoka. Intrygi, krwawe walki oraz łamanie sojuszy — tego wszystkiego doznamy podczas seansu Wikingów. Jeśli chcecie nadrobić ten serial przed premierą produkcji od HBO, musicie się naprawdę sprężać, ponieważ składa się on z aż sześciu sezonów.

Piraci

Idąc za ciosem, kolejną świetną propozycją jest odpowiednik Wikingów w świecie Piratów. Serial składa się z czterech sezonów, więc jest spora szansa na nadrobienie go przed emisją Rodu smoka. Jest to także pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów morskich przygód oraz przedstawiania historycznych epok w podniosły i często pozytywnie podkoloryzowany sposób.

Koło czasu

Teraz przyszła pora na produkcję, która w zasadzie stara się być drugą Grą o tron. Serial stworzony przez Amazona powstał na podstawie serii książek Roberta Jordana o tym samym tytule. Patrząc pod kątem „czekadełek” dużym plusem wydaje się być to, że Koło czasu liczy sobie zaledwie jeden sezon składający się z ośmiu odcinków.

Wiedźmin

https://www.youtube.com/watch?v=TJFVV2L8GKs

Ta pozycja może wywołać najwięcej głosów oburzenia. Wszystko to związane jest ze średnim przyjęciem serialu Netflixa w naszym kraju. Cóż, dla Polaków Wiedźmin jest dobrem narodowym, więc jakiekolwiek kontrowersyjne ruchy związane z tą produkcją są przez nasz szeroko komentowane. Niemniej ciężko nie zgodzić się z tym, że serialowy Wiedźmin ma wiele punktów stycznych z twórczością George’a R.R. Martina.

House of Cards

Zdecydowanie dużo bardziej przyziemna propozycja. House of Cards śmiało mogłoby kandydować do miana serialu dekady, wieku czy nawet wszech czasów, gdyby nie jego finał. Swoją drogą fani Gry o tron coś o tym wiedzą… W przypadku politycznej produkcji dotyczy to jednak afery z Kevinem Spaceym w roli głównej oraz odsunięciu jego postaci od serialu.

Dynastia Tudorów

Szukacie czegoś w stylu Gry o tron, ale dziejącego się w warunkach historycznych? Nie mówcie nic więcej — oto Dynastia Tudorów. Intrygi, walka o władzę oraz wbijanie noży w plecy — wszystko to znajdziecie w serialu, który swoją emisję zakończył w 2010 roku. W tym przypadku historia skupia się wokół Króla Henryka VIII.

Spartakus

Produkcja przypominająca trochę Wikingów, ale tym razem jak sam tytuł wskazuje, przenosimy się do czasów republiki rzymskiej oraz ówczesnych walk gladiatorów. Oczywiście cała historia jest luźno oparta na historycznym wydarzeniu, jakim było powstanie Spartakusa w 73 roku przed naszą erą.

Rodzina Borgiów

Na sam koniec jeden z moich osobistych faworytów. Rodzina Borgiów to tytuł, który przedstawia nam fabularyzowaną historię Aleksandera VI — papieża, który na zawsze zapisał się nie tylko w historii kościoła, ale także najbardziej bezwzględnych władców świata. Rodzina Borgiów w trzech słowach? Układy, żądza i potęga. Wydaje mi się, że Ród smoka może zaoferować nam podobny zestaw cech!

Motyw