ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ubisoft przesuwa kolejną premierę – tym razem Assassin’s Creed Rift

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Ubisoft przesuwa premierę Avatar: Frontiers of Pandora na przyszły rok. Jak się okazuje, nie jest to jedyna gra spod szyldu francuskiego dewelopera, która zaliczy opóźnienie wydawnicze. Właśnie dowiedzieliśmy się, że podobny los spotka Assassin’s Creed Rift.

Nowy Assassin’s Creed nie tak szybko!

Nowy Assassin’s Creed nie tak szybko!

Ostatnie dni zdecydowanie nie są najlepsze dla Ubisoftu. Najpierw dowiedzieliśmy się, że wyczekiwany Avatar: Frontiers of Pandora zadebiutuje najprędzej w kwietniu 2023 roku. Niedługo później do Internetu trafiła informacja mówiąca, że francuski deweloper został zmuszony do przesunięcia premiery kolejnej gry. Tym razem trafiło na Assassin’s Creed Rift, czyli dobrze zapowiadający się spin-off tytułowej serii.

Za podanie takiej informacji odpowiada Jason Schreier – znany branżowy dziennikarz, który niejednokrotnie przewidywał ruchy Ubisoftu oraz innych wielkich deweloperów. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że początkowo Assassin’s Creed Rift na rynku miał zadebiutować w lutym przyszłego roku. Ostatecznie wydarzy się to najprawdopodobniej maju bądź czerwcu. Przesunięcie premiery o kilka miesięcy jest związane z kończącym się rokiem fiskalnym 31 marca 2023 roku.

Warto zaznaczyć, że podczas pierwszych doniesień dotyczących Assassin’s Creed Rift mogliśmy przeczytać o tym, że gra zaliczy swój debiut w tym roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że fani serii muszą jeszcze trochę poczekać. Co ciekawe Rift nie będzie jedyną grą z cyklu, która wkrótce dostanie swoją oficjalną zapowiedź.

Franczyza w nadchodzących miesiącach ma wzmocnić się o kolejną część głównej serii, która będzie zatytułowana Infinity. W przypadku tej produkcji mówimy jednak o ogromnym projekcie, który w założeniu ma stanowić bazę dla wielu różnych części Assassin’s Creed (w tym przyszłych). Niestety o ostatecznym wyglądzie Infinity oraz Rift dowiemy się zapewne w przyszłym roku. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać informacji wypływających z biur Ubisoftu.

Źródło: Jason Schreier

Sprawdź najnowsze wpisy