ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Telewizory Hisense z kolejnymi aplikacjami – tym razem fani streamingu będą zadowoleni

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Telewizory Hisense stają się w Polsce coraz popularniejsze. Teraz producent informuje nas o tym, że wdraża na swoje urządzenia kolejne aplikacje, które mogą być wykorzystywane przez użytkowników. Mowa o aplikacji Disney+ oraz Polsat Go. Ta druga dostępna była na telewizorach producenta już od marca tego roku, a Disney+ zawitał na telewizory Hisense dopiero niedawno.

Telewizory Hisense z aplikacjami Disney+ oraz Polsat Go

Telewizory Hisense aplikacje

Różne telewizory smart TV mają różne systemy, na których działają. W przypadku telewizorów Hisense jest to VIDDA. Zapewne też część użytkowników nie zwraca na takie rzeczy uwagi w momencie, kiedy przystępuje do wyboru urządzenia dla siebie. W końcu VIDDA oferuje dostęp do najpopularniejszych aplikacji na smart TV, jak YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, NBA czy UEFA.TV. Teraz do tego grona można dołożyć dwie kolejne – Polsat Go oraz Disney+. Firma stara się dodawać nowe aplikacje bazując na ich popularności i mowa tutaj nie tylko o tych często używanych na świecie. Ważny jest także czynnik lokalny, co w przypadku Polski przełożyło się na np. Polsat Go.

Przed wdrożeniem rodzimych aplikacji przeprowadziliśmy badania rynkowe, aby dowiedzieć się, które z nich cieszą się największą popularnością wśród polskich konsumentów. Dostępność kolejnych polskich aplikacji w systemie VIDAA jest wyłącznie kwestią czasu. Myślę, że sukcesywnie będziemy wprowadzać kolejne polskie aplikacje do systemu smart TV. Mam nadzieję, że da nam to szansę, aby stać się znaczącym graczem również na polskim rynku. Bardzo na to liczę.

Konrad Arseniuk, VP of Sales Brown Goods w grupie Gorenje.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność Disney+ w Polsce, Hisense nie miało innego wyboru, jak dodać także tą aplikację do swojego systemu. Dziwić może natomiast to, że dalej nie znajdziemy na telewizorach marki aplikacji HBO Max. Biorąc pod uwagę to, że HBO Max jest obecnie najpopularniejszym serwisem streamingowym po Netflix w Polsce, sytuacja powinna ulec zmianie. I oby nastąpiło to szybciej, niż później. Za to ci, którzy korzystają tylko z Disney+ mogą robić to już na smart TV od Hisense.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy