ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowości w Disney+ – pojawiła się wyczekiwana kategoria, ale są i premiery

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Nowości w Disney+ można dziś rozpatrywać na dwa sposoby. Pierwszy to oczywiście informacja o tym, co ciekawego i nowego pojawiło się na platformie. Druga to natomiast nazwa kategorii, która została dodana do serwisu. Zapewne wielu osobom mogło jej brakować, ponieważ przeglądanie serwisu w poszukiwaniu dopiero co dodanych treści może być lekko problematyczne. Na szczęście tego problemu już mieć nie będziemy.

Nowości w Disney+ – dodano nową kategorię na platformie

Nowość Disney+ kategoria w aplikacji wygląd na stronie

To, jak wygląda aplikacja danej platformy streamingowej, może mieć ogromne znaczenie. To też jeden z powodów, dla których zmiany w wyglądzie zaczyna wprowadzać Amazon Prime Video. Wygoda użytkownika jest bowiem czymś, co pozwala mu poczuć się bardziej komfortowo, a to może oznaczać, że na platformę będzie po prostu wracał częściej. Zmiany w wyglądzie Amazon Prime Video były potrzebne i dobrze, że Amazon się za to zabrał. Jednak takie zmiany pojawiają się także u innych, a teraz jedna z nich zawitała na Disney+.

Do tej pory na Disney+ nie było kategorii Nowości, ale ta jest już widoczna pod głównym banerem w aplikacji i HUB-ami dającymi dostęp do kategorii głównych (Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic oraz Star). To tam będzie można przeglądać najnowsze produkcje, które zostały dodane na platformie. Mowa zarówno o nowych filmach czy serialach, ale także i o nowych odcinkach poszczególnych serii. W ten sposób trudniej będzie przegapić to, co właśnie wpadło do katalogu serwisu streamingowego. Wprawdzie Disney+ sam informuje o tym, czego możemy się w danym miesiącu spodziewać (nowości w lipcu na Disney+ są naprawdę interesujące), ale też nie każdy musi takie rzeczy śledzić. Od teraz nie będzie musiał, ponieważ kategoria Nowości na Disney+ daje dostęp do treści praktycznie od razu. Na pojawienie się nowej kategorii musieliśmy czekać ponad miesiąc od debiutu platformy w Polsce, ale dobrze, że ta w końcu się pojawiła. A skoro jesteśmy przy nowościach, to pora sprawdzić, co ostatnio pojawiło się na Disney+ i na co warto zwrócić uwagę szukając czegoś do oglądania.

Premiery na Disney+ – nowe produkcje dostępne w streamingu

Katalog produkcji dostępnych na Disney+ jest bogaty, ale wiadomo, że dobrze, kiedy pojawiają się jakieś nowości. Wprawdzie tych jest mniej, niż np. na HBO Max, gdzie praktycznie codziennie dodawane są nowe tytuły, ale i tak posiadacze subskrypcji Disney+ nie powinni czuć się zawiedzeni. Szczególnie, że to platforma daje dostęp do treści produkowanych przez Star czy Hulu, więc takich, które wcześniej w Polsce były niedostępne.

Dobrym przykładem może być tutaj serial dokumentalny Na szlaku zbrodni, którego oficjalny opis brzmi następująco: „System Parków Narodowych obejmuje obszar o powierzchni prawie 3,5 miliona hektarów, tymczasem za ściganie przestępstw popełnianych na tym publicznym terytorium odpowiada w skali kraju zaledwie 34 agentów specjalnych. Serial „Przestępczość w dziczy” to relacja z działalności tej wyjątkowej ekipy, która dąży do zaprowadzenia prawa i porządku w najdzikszych i najbardziej odległych zakątkach Ameryki. Każdy sezon poświęcony jest innemu przypadkowi.” Widać więc, że to coś dla fanów true crime, ale to nie wszystko, co dla miłośników tego gatunku znajdziemy na Disney+. Spójrzmy jednak najpierw na listę tytułów, które ostatnio pojawiły się na platformie.

  • Amant: telewizja się zmieniła, a on nie / The Heartthrob: TV Changed, He Didn’t – (sezon 1, odc. 7) [+audio][+napisy]
  • Cudowne lata / The Wonder Years – 9 odcinków (sezon 1, odc. 14-22) [+audio][+napisy]
  • Keeper of the Ashes: The Oklahoma Girl Scout Murders (2 odcinki) [+napisy]
  • Miasto aniołów, miasto śmierci / City of Angels | City of Death  (cały sezon, 6 odcinków) [+napisy]
  • Na szlaku zbrodni / Wild Crime  (cały sezon, 4 odcinki) [+audio][+napisy]
  • Orville: Nowe horyzonty (sezon 3, odcinek 8)
  • Spoza układu / Solar Opposites – (sezon 3, odc. 4) [+napisy]
  • Wszystko jedno / All the Same… or Not – (sezon 1, 10 odcinków) [+napisy]
  • Zbrodnie po sąsiedzku / Only Murders in the Building- 1 odcinek (sezon 2, odc. 5) [+napisy]

Nowe seriale na Disney+

Na Disney+ zadebiutował ostatnio kolejny odcinek serialu Zbrodnie po sąsiedzku, czyli jednej z ciekawszych serii dostępnych na platformie. To historia, która spodoba się zarówno fanom komedii, jak i kryminału. Produkcja cieszy się w Polsce dużą i stale rosnącą popularnością, co zresztą nie jest niczym dziwnym. W rolach głównych Steve Martin, Martin Short oraz Selena Gomez. Na Disney+ pojawiło się także kilka innych nowości. Bardzo ciekawie zapowiada się serial o… seryjnych mordercach. Produkcja Miasto aniołów, miasto śmierci to opowieść o prawdziwych wydarzeniach i zbrodniach, do których dochodziło w Stanach Zjednoczonych przed kilkudziesięciu laty. Na Disney+ zadebiutował także brazylijski serial dla młodzieży (Wszystko jedno), ale też pojawiły się kolejne odcinki nowej wersji serialu Cudowne lata. Widać więc, że będzie co oglądać w najbliższym czasie.

Nowy, sześcioodcinkowy serial ABC News, „Miasto śmierci”, opowiada niewiarygodną, a jednak prawdziwą historię zbrodni dokonanych w fascynujących czasach. Od połowy lat 70-tych do połowy lat 80-tych XX wieku Los Angeles było terroryzowane przez ponad 20 seryjnych morderców. Ścigał ich zespół wyspecjalizowanych detektywów Wydziału Kryminalnego policji w Los Angeles.

Miasto aniołów, miasto śmierci – opis z Disney+

Carol i jej przyjaciółki przygotowują się do nowego roku szkolnego, chodzenia na plażę i zabawy w ukochanym Rio de Janeiro… ale ich przyjaźń zostanie poddana próbie. Carol będzie musiała się zmierzyć ze ślubem mamy, ojczymem w roli nauczyciela, nieznośnym przyrodnim bratem i problemami przyjaciółek. Ale będą się wspierać… albo nie

Wszystko jedno – opis z Disney+

Historia rodziny Williamsów w późnych latach 60., ukazana z punktu widzenia obdarzonego bujną wyobraźnią dwunastoletniego Deana. Z uzyskaną po latach mądrością życiową, Dean pogodnie i humorystycznie wspomina przeszłość.

Cudowne lata – opis z Disney+

Źródło: Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy