ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Discord i Xbox w końcu razem! Świetna wiadomość dla graczy

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Komunikacja jest jednym z najważniejszych aspektów w grach sieciowych. W przypadku graczy korzystających na co dzień z komputerów osobistych raczej nie ma z tym żadnego problemu. PC-ty można bowiem wyposażyć w dziesiątki programów stworzonych do tego celu. Jednym z nich jest Discord, który właśnie zameldował się na konsolach Xbox!

Romans, który każdemu wyjdzie na plus — Discord pojawi się na Xboxach

Discord kontynuuje swoją ekspansję na rynku konsol. Na początku tego roku jeden z najpopularniejszych komunikatorów głosowych nawiązał współpracę z marką PlayStation. Kilka miesięcy później przyszła pora na rozpoczęcie partnerstwa z Microsoftem. Dziś w mediach społecznościowych obu stron pojawiła się oficjalna informacja mówiąca o tym, że czat głosowy Discord będzie „wkrótce” dostępny dla wszystkich graczy korzystających na co dzień z konsol Xbox. Aktualnie testują go uczestnicy programu Insider.

Nie trzeba chyba nawet wspominać, jak dużym ułatwieniem będzie wprowadzenie do popularnych konsol nowej aplikacji. Dzięki takiemu posunięciu znajomi, którzy szykują się do wspólnego grania na różnych platformach, będą mogli zalogować się na wspólny serwer i bez przeszkód komunikować się ze sobą nawzajem. Śmiało można stwierdzić, że takowa aktualizacja była jedną z najbardziej wyczekiwanych przez wszystkich graczy korzystających na co dzień z konsol od Microsoftu, ale także tych od Sony.

Jedynym minusem w całym przedsięwzięciu wydaje się być proces tworzenia czatów głosowych. Aby swobodnie porozmawiać ze znajomymi, trzeba będzie połączyć konta Discord oraz Xbox, a następnie trochę pogrzebać w smartfonie. Całą instrukcję przygotował dla nas kanał Xbox On. Film zostanie zamieszczony poniżej.

Po połączeniu się ze znajomymi nie zostaje nam już nic innego jak oddanie się w ręce wciągającej rozgrywki. Warto mieć także na uwadze, że są to pierwsze dni Discorda na konsolach Xbox, więc wszelkie błędy czy bugi zostaną zapewne naprawione wraz z kolejnymi aktualizacjami. Tymczasem — miłego grania oraz komunikowania się z innymi graczami!

Źródło: Xbox

Sprawdź najnowsze wpisy