ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
buzz astral film 2022

Buzz Astral misja Disney+ – poznaliśmy datę premiery w serwisie

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Buzz Astral swoją kinową premierę zaliczył już w czerwcu tego roku. W związku z tym, że jest to produkcja Disneya oraz studia Pixar od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że animacja trafi także na platformę streamingową pierwszej z wymienionych firm. Dziś dowiedzieliśmy się, kiedy film oficjalnie zasili bibliotekę Disney+.

Buzz Astral w Disney+ już za kilkanaście dni

Buzz Astral w Disney + już za kilkanaście dni

Jeśli z jakiegoś powodu ominęła Was premiera kinowa filmu Buzz Astral mamy świetną wiadomość! Pixar poinformował, że animacja stanowiąca spin-off serii Toy Story pojawi się w bibliotece Disney+ już 3 sierpnia tego roku. Oznacza to, że przygody tytułowego bohatera będziemy mogli obejrzeć na ekranach naszych odbiorników już za nieco ponad dwa tygodnie.

„Buzz Astral” to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami produkcja science-fiction opowiada o początkach Buzza Astrala – postaci, która była pierwowzorem zabawki – aby przybliżyć Strażnika Kosmosu rzeszy wiernych fanów. Na czele projektu stoi zdobywca nagrody Annie, doświadczony twórca animacji i współreżyser „Gdzie jest Dory?” (2016), Angus MacLane. Za produkcję odpowiedzialna była Galyn Susman („Toy Story: Prehistoria, 2014”)

Opis filmu

Tuż po premierze Buzz Astral spotkał się z dosyć mieszanymi recenzjami. Duże kontrowersje w animacji wywołała scena pocałunku dwóch kobiet. Ze względu na ten krótki fragment filmu został on zakazany w kilku krajach arabskich. Produkcji Pixara nie obejrzeli widzowie z Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Kuwejtu.

Niemniej ta jedna scena kompletnie nie wpływa na całkowity odbiór filmu. Buzz Astral błyskawicznie podbił kina na całym świecie (poza krajami arabskimi), inkasując ponad 213 milionów dolarów. Pomimo takich liczb animacji wciąż daleko do niekwestionowanego króla 2022 roku, czyli Top Gun: Maverick. Sequel filmu z 1986 roku zarobił już grubo ponad miliard dolarów. Zgodnie z najnowszymi raportami akcyjniak stał się dwudziestym najlepiej zarabiającym filmem w historii kina.

Źródło: Disney

Sprawdź najnowsze wpisy