ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Potężny strzał nostalgii – Atari 2600 w wersji LEGO! Odstrasza jedynie cena…

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Część czytelników za chwilę może poczuć się naprawdę staro. W tym roku obchodzimy 50. urodziny firmy Atari! W związku z tym kultowy producent konsol zdecydował się na uczczenie tego wydarzenia dedykowanym zestawem stworzonym przez LEGO. Wkrótce do sprzedaży trafi wyjątkowa wersja Atari 2600.

LEGO razem z Atari stworzyło wyjątkowy projekt

LEGO razem z Atari stworzyło wyjątkowy projekt

Kochacie retro konsole? Jeśli tak to na pewno znacie niemalże całą historię firmy Atari. Założone w 1972 roku przedsiębiorstwo w latach 70. i 80. ubiegłego wieku rządziło niemalże całym rynkiem komputerowym oraz gier wideo. Jednym z najpopularniejszych produktów amerykańskiej firmy jest konsola Atari 2600 wypuszczona w 1977 roku. W związku z legendą tej jednostki, 45 lat po pierwotnej premierze doczekamy się jej zaktualizowanej wersji. Tym razem całość będzie zbudowana z klocków LEGO!

Atari nawiązało współpracę z duńską firmą w celu uczczenia swoich 50. urodzin. Kultowy producent klocków stworzył specjalny zestaw, który lada moment trafi do sprzedaży. W przypadku polskiej strony LEGO produkt będzie można zamawiać od 1 sierpnia. Ciężko ukryć, że jest to pozycja wyprodukowana z myślą o największych fanach Atari, ale także LEGO. Zestaw numer 10306 kosztuje bowiem 1149,99 złotych! Taka cena szybko odstraszy niejednego potencjalnego klienta.

Jeśli jednak zdecydujecie się na zakup, aby własnoręcznie skonstruować kultową konsolę, będziecie potrzebować trochę wolnego czasu. Zestaw składa się z aż 2532 elementów. Po złożeniu Atari 2600 będzie wysokie na 8 centymetrów oraz szerokie na 33 centymetry. Za cały projekt odpowiada Chris McVeigh, który nie ukrywa, że była to dla niego „praca marzeń”.

Poza konsolą w zestawie znajdziemy jeszcze kontroler oraz kartridże, które nawiązują do najbardziej klasycznych gier dostępnych na Atari 2600. LEGO pozwoli nam także na zbudowanie scenek 3D z konkretnych tytułów. Potężny zastrzyk nostalgii oraz ciepłych wspomnień gwarantowany!

Źródło: LEGO

Sprawdź najnowsze wpisy