ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Soulframe zapowiedziane — darmowe RPG od twórców Warframe

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Jeśli jesteście fanami gier utrzymanych w klimatach science fiction na pewno znacie Warframe. Tak się składa, że twórcy popularnego MMO, czyli Digital Extremes uruchomili właśnie nowy projekt zatytułowany Soulframe. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej premierze?

Soulframe — nowa darmowa gra od Digital Extremes

Soulframe — nowa darmowa gra od Digital Extremes

Dokładnie wczoraj (tj. 17 lipca) na platformie YouTube pojawił się pierwszy oficjalny teaser gry Soulframe. Za produkcję odpowiada Digital Extremes znane nam przede wszystkim z popularnego Warframe. Nowy projekt kanadyjskiego dewelopera także będzie działać w modelu free-to-play. Oznacza to, że w dniu premiery każdy gracz będzie mógł odebrać egzemplarz gry za darmo. Dodatkowo Digital Extremes ogłosiło, że poza produkowaniem własnych tytułów w niedalekiej przyszłości zajmie się wydawaniem gier innych deweloperów. Na pierwszy ogień pójdzie tu nowa gra studia Airship Syndicate. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami będzie to zręcznościowe MMO z widokiem trzecioosobowym.

Wróćmy jednak do Soulframe. Darmowa gra jest skierowana przede wszystkim do fanów klimatów fantasy. Główna oś fabularna tej produkcji skupi się na odwiecznym pojedynku ludzi z naturą. Niestety na ten moment nie poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących historii przedstawionej w grze. Jednakże Digital Extremes nie zostawiło fanów z pustymi rękoma. Wraz z zapowiedzią udostępniono niemalże sześciominutowy film, który przedstawia Soulframe.

Ciężko ukryć, że gra zapowiada się naprawdę obiecująco. Nowe MMORPG akcji od twórców Warframe samo w sobie musi być naprawdę przyzwoitą produkcją, a gdy dodamy do tego klimat fantasy, w ostatecznym rozrachunku w nasze ręce może trafić naprawdę solidny produkt. Geoff Crookes, który pracuje przy Soulframe zdradził, że zespół czerpał dużo inspiracji z takich klasycznych dzieł jak Niekończąca się opowieść czy Księżniczka Mononoke. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że do gry zostanie zaimplementowany całkiem nowy system walki wręcz. Niestety na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery Soulframe.

Źródło: Digital Extremes

    Sprawdź najnowsze wpisy