ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Keanu Reeves jako Batman? Aktor marzy o takiej roli

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Powiedzmy to sobie jasno – Keanu Reeves jest aktualnie jednym z najbardziej lubianych aktorów w branży filmowej. 57-latek w swoim dorobku artystycznym ma mnóstwo kultowych ról, ale wciąż brakuje mu w nim pewnego wpisu. Mowa tu o wcieleniu się w Batmana!

Keanu Reeves już wkórtce stanie się Batmanem… ale tylko głosem

Keanu Reeves już wkórtce stanie się Batmanem... ale tylko głosem

Gdy rzucimy w eter hasło „Keanu Reeves” pierwsze skojarzenia będą dosyć oczywiste. Matrix, Cyberpunk, Constantine oraz oczywiście John Wick. Z występów w tych produkcjach najlepiej znamy urodzonego w Bejrucie aktora. Niemniej w CV Reevesa znajdziemy mnóstwo innych wartych odnotowania ról (o tym jednak później). Najnowszym filmem, w którym udział wziął 57-latek, jest DC Liga Super-Pets.

W animacji stworzonej przez tytułowe wydawnictwo DC Comics, Keanu Reeves użyczył swojego głosu Batmanowi. Pomimo że jest to dosyć epizodyczna rola, aktor przyznał, że podczas odgrywania Człowieka Nietoperza bawił się przednio. W oryginalnej ścieżce dźwiękowej filmu poza 57-latkiem usłyszymy także Dwayne’a Johnsona, Chrisa Rocka czy też Johna Krasinskiego.

Premiera DC Liga Super-Pets została zaplanowana na 29 lipca. Za reżyserię animacji odpowiada Jared Stern, który w przeszłości pracował przy takich filmach jak LEGO Batman: Film, Stażyści czy też Straż sąsiedzka. Biorąc pod uwagę doświadczenie Sterna w zarządzaniu animacjami oraz komediowy gen możemy spodziewać się, że DC Liga Super-Pets będzie produkcją skierowaną zarówno do najmłodszych, jak i najstarszych fanów filmów o superbohaterach.

Superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów.

Czy występ w DC Liga Super-Pets to wstęp do czegoś większego?

Czy występ w DC Liga Super-Pets to wstęp do czegoś większego?

W związku z tym, że premiera DC Liga Super-Pets zbliża się do nas wielkimi krokami, obsada jak i twórcy filmu udzielają licznych wywiadów. Oczywiście z mediami chętnie rozmawiał także Keanu Reeves, który został spytany o swój występ w roli Batmana. Jak się okazuje, 57-latek od zawsze marzył, aby wcielić się w Człowieka Nietoperza!

Kocham Batmana! Kocham go w komiksach i filmach, więc możliwość wcielenia się w niego była dla mnie niesamowita. To zawsze było moim marzeniem. Teraz odgrywa go Robert Pattinson i robi to świetnie. Może kiedyś ktoś będzie potrzebować starszego Batmana!

Keanu Reeves o potencjalnym występie w roli Rycerza Gotham

Ciężko ukryć, że możliwość odegrania Batmana przez Keanu Reeves wydaje się być bardzo intrygująca. Największą bolączką jest jednak wiek aktora. W tym roku skończy on 58 lat, co oznacza, że najlepiej odnalazłby się on w roli, jak sam stwierdził „starszego Batmana”. Także w tym miejscu warto zaznaczyć, że jeśli Reeves wcieliłby się teraz w Rycerza Gotham, wcale nie byłby najstarszym aktorem odgrywającym tą postać.

Już wkrótce w wieku 70 lat(!) kostium Batmana ponownie przywdzieje Michael Keaton. Amerykanin do tej pory w Człowieka Nietoperza wcielał się dwukrotnie – w 1989 (Batman) oraz 1992 roku (Powrót Batmana). Po ponad trzydziestoletniej przerwie 70-latek powróci do roli w ramach filmu The Flash, który swoją premierę zaliczy w czerwcu przyszłego roku.

Keanu Reeves – postać, którą kocha prawie każdy

Keanu Reeves – postać, którą kocha prawie każdy

Wykorzystując tematykę tego artykułu oraz postać, która jest jego motywem przewodnim aż żal nie poświęcić kilku słów karierze Keanu Reevesa. Z mojej własnej perspektywy jest to aktor, który do pewnego czasu kojarzył się tylko i wyłącznie z postacią Neo z Matrixa. Jednakże wraz z rozwojem swojej wiedzy na temat przemysłu filmowego, Reevesa udało mi się poznać także z innej strony.

Dorobek artystyczny 57-letniego aktora jest na tyle imponujący, że ciężko wskazać w niej jeden punkt kulminacyjny. Jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku Reeves wystąpił w takich produkcjach jak Niebezpieczne związki, Spokojnie, tatuśku czy W zakolu rzeki. Ówczesny 20-latek dał się poznać Hollywood jako aktor, który nie boi się podejmowania wyzwań, występując w ponad dziesięciu filmach.

Lata 90. to już bezsprzeczny wzrost popularności oraz znaczenia w środowisku filmowym. Angaże w Drakuli, Speed, Spacerze w chmurach oraz oczywiście Matrixie sprawiły, że Keanu Reeves stał się gwiazdą międzynarodową. Wśród wielu wspaniałych produkcji z tamtego okresu na największe wyróżnienie zasługuje jednak Adwokat diabła, w którym urodzony w Bejrucie aktor stworzył niepowtarzalny duet ekranowy z samym Alem Pacino.

Ostatnie lata w kontekście kariery Keanu Reevesa to między innymi liczne kontynuacje Matrixa, seria John Wick czy Constantine. Aktualnie w planach aktora znajduje się stworzenie czwartej części cyklu John Wick oraz (być może) występ w roli odchodzącego na emeryturę Batmana! Na taki film do kina wybrałaby się cała masa sympatyków zarówno Człowieka Nietoperza jak i samego Reevesa.

Sprawdź najnowsze wpisy