ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacja HBO Max – na platformę powraca niedocenione science-fiction

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Dzisiejsza aktualizacja HBO Max przynosi jeden z ciekawszych filmów science-fiction ostatnich lat. Mowa o Blade Runner 2049, czyli kontynuacji produkcji już kultowej. Film był wyczekiwany przez publiczność, która miała wyjątkowo wysokie wymagania. Finalnie odbiór filmu i to, ile zarobił w kinach, pokazało, że oczekiwania nie zostały spełnione. To dość dziwna sytuacja, ponieważ Blade Runner 2049 to jedna z lepszych kontynuacji i naprawdę dobry film science-fiction.

Nowości HBO Max – Blade Runner 2049 i inne na lipiec 2022

Zacznijmy od tego, że wielu fanów pierwszego Blade Runnera, było zachwyconych kontynuacją, którą wyreżyserował Denis Villeneuve. Krytycy też specjalnie nie kręcili nosem, więc pod tym względem wszystko przebiegało dobrze. Jednak już sam debiut w kinach Blade Runner 2049 był wyjątkowo niesatysfakcjonujący. Film w premierowy weekend zarobił w Stanach Zjednoczonych zaledwie 32 miliony dolarów, co przy budżecie około 150 milionów, było bardzo złym znakiem. Finalnie dochody z kin z całego świata trochę ten wynik poprawiły (około 260 milionów dolarów), ale trudno tutaj mówić o dużym sukcesie.

Powodów tej finansowej porażki można doszukiwać się w tym, że trailery zapowiadały kino akcji, a tymczasem dostaliśmy film przepięknie nakręcony, ale z wolnym tempem. Zdecydowanie klimatem nawiązuje do oryginalnego Blade Runnera, a sama długość opowieści (ponad 2,5 godziny) mogła odstraszyć widzów. Warto jednak dać filmowi szansę, ponieważ to jedno z lepszych dzieł science-fiction ostatnich lat. I bardzo dobrze, że powróciło na HBO Max. A co jeszcze pojawiło się na platformie?

  • Blade Runner 2049 [+ audio, + napisy] (2017)
  • Królikula [S01E40] [+ audio] (2016)
  • Ku przepaści: Bóg, chciwość i kult Gwen Shamblin [5 odcinków] [+ audio, + napisy] (2021)
  • LEGO Scooby-Doo i Czarny Rycerz [+ audio] (2015)
  • Pogoń za miłością [3 odcinki] [+ audio, + napisy] (2021)
  • Zabić Bin Ladena [+ audio, + napisy] (2012)

Na HBO Max dodano brytyjski serial Pogoń za miłością opowiadający o dwóch kobietach, które poszukują tego jedynego mężczyzny w swoim życiu. Dostaliśmy także film o tym, jak Pentagon zdecydował się przeprowadzić akcję mającą na celu zabicie Bin Ladena czy zupełnie zmieniając gatunek, produkcję łączącą LEGO i Scooby-Doo. Widać więc, że coś do oglądania da się znaleźć.

Źródło: Upflix / HBO Max

Sprawdź najnowsze wpisy