ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premier League wraca na Canal+ – Viaplay zacieśnia współpracę z Canal+ Polska

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Mecze Premier League pojawią się na kanałach sportowych Canal+ Polska i to już od sierpnia tego roku. To wynik współpracy między Viaplay i Canal+ Polska, czyli udzieleniu sublicencji na transmisję wybranych spotkań. Umowa ma obowiązywać na trzy kolejne sezony, a to nie koniec dobrych wiadomości. Warto jednak dodać, że na Canal+ dalej nie będą dostępne wszystkie rozgrywki w ramach Premier League, a tylko te wybrane.

Premier League w Canal+ dzięki sublicencji od Viaplay

Premier League Canal+ Viaplay

Wejście Viaplay do Polski trochę namieszało na rynku, a głównie w kwestii transmisji sportowych. Teraz po raz kolejny szykują się zmiany, ale już nie tak drastyczne, jak przy okazji debiutu Viaplay. Otóż Viaplay Group udzielił CANAL+ Polska sublicencji, która pozwoli na transmisje dwóch czołowych meczów Premier League. Dotyczyć to ma każdej kolejki spotkań w ciągu trzech najbliższych sezonów (2022/23, 2023/24 i 2024/25). Mecze oglądać będzie można na kanałach CANAL+ począwszy od sierpnia tego roku. Jednocześnie obie firmy uzgodniły warunki partnerstwa obejmującego dystrybucję w modelu direct-to-home (DTH). Dzięki temu abonenci platformy satelitarnej CANAL+ Polska, którzy posiadają pakiet kanałów CANAL+ dostaną też dostęp do serwisu Viaplay. Wszystkie mecze Premier League będą dostępne na Viaplay. Jednocześnie CANAL+ Polska udzielił Viaplay Group sublicencji na transmisję na żywo do dwóch spotkań każdej kolejki rozgrywek eWinner I Ligi Żużlowej.

Polska jest kluczowym rynkiem dla Viaplay i chcemy, aby jak najwięcej widzów mogło wypróbować naszą unikalną usługę. Długoterminowa umowa zawarta z jednym z największych polskich operatorów płatnej telewizji znacząco poszerzy nasz rynek w najbliższych latach, z tego względu jest ważnym krokiem na drodze do realizacji naszych ambitnych planów. Umożliwi ona także przedstawienie relacji ze spotkań Premier League jeszcze większej publiczności, pokazując jednocześnie jakość naszych transmisji sportowych kibicom w każdej części Polski.

Kim Poder, Chief Commercial Officer w Viaplay Group

Wraz z rozpoczęciem najbliższego sezonu Premier League dwa czołowe mecze każdej kolejki będzie można nadal oglądać na żywo na kanałach CANAL+, co jest niewątpliwie doskonałą wiadomością dla klientów CANAL+. Dzięki współpracy z Viaplay będziemy mogli także zaoferować naszym klientom dostęp do kolejnych unikalnych treści z wielu różnych kategorii. Nawiązanie współpracy z kolejnym tak dużym partnerem jest również potwierdzeniem naszych ambicji oraz zaangażowania w budowanie najbardziej kompletnej i konkurencyjnej oferty filmów, seriali i sportu na polskim rynku.

Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska

Źródło: Viaplay informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy