ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Amazon Prime Video w końcu zmądrzało i wśród nowości dodaje… brak lektora

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Dzisiejsze nowości na Amazon Prime Video to raptem kilka tytułów, ale wśród nich w końcu pojawiło się jakieś światełko nadziei. Przynajmniej dla osób, które nie chcą oglądać filmów z polskim lektorem, co niestety, ale na Amazon Prime Video jest dość częste. Teraz jeden z popularniejszych filmów na platformie doczekał się wersji, gdzie można obejrzeć go w oryginalne i z polskimi napisami. I oby takich produkcji było więcej.

Nowości Amazon Prime Video – Archive w końcu z napisami

Nowości Amazon Prime Video

Na Amazon Prime Video jest naprawdę sporo interesujących produkcji, jak chociażby Poziom mistrza czy Ulepszenie. Niestety jest też dużo ciekawie zapowiadających się tytułów, które są dodawane na platformę bez polskich napisów i lektora. W przypadku tytułów w języku angielskim spora część widzów może to jeszcze jakoś przełknąć. Gorzej, a przynajmniej z mojej perspektywy, jest wtedy, kiedy jedyna dostępna wersja filmu jest tylko z polską ścieżką dźwiękową. Tak było do tej pory z filmem Archiwum (Archive), a dalej jest też z np. Ostatnia szansa. Widać jednak, że coś się zmienia na platformie, ponieważ teraz Archiwum doczekało się oryginalnej ścieżki dźwiękowej i nie trzeba już oglądać filmu z lektorem. No dobrze, a co jeszcze pojawiło się na Amazon Prime Video?

  • Archiwum [+ audio, + napisy] (2020)
  • Jak boss (2020)
  • James May: Nasz człowiek w… [6 odcinków] [+ audio, + napisy] (2020)
  • Milczenie [+ audio, + napisy]  (2020)
  • Nie opuszczaj mnie [+ audio, + napisy](2022)
  • Podwodna pułapka (2017)
  • Prawo i porządek: Sekcja specjalna [48 odcinków] [+ 47 napisy] (1999)
  • Siedem dni (2018)
  • The Perfect Arrangement (2022)
  • Trolle 2 [+ audio, + napisy] (2020)

Wśród filmowych nowości mamy dramat obyczajowy Nie opuszczaj mnie (Don’t make me go), czyli historię ojca samotnie wychowującego córkę i odbywającego z nią podróż po Stanach Zjednoczonych.  Tego typu filmy i seriale na Amazon Prime Video cieszą się dużą popularnością, więc zapewne nie inaczej będzie i z tym tytułem. Do tego na platformie zadebiutował thriller, gdzie główną rolę gra znany z serialu Gra o Tron, Nikolaj Coster-Waldau. Mowa o filmie Milczenie (The Silencing), który opowiada o myśliwym tropiącym zabójców swojej córki.

Na Amazon Prime Video pojawiła się także komedia Jak boss (Like a Boss) o dwóch przyjaciółkach, które zakładają wspólnie firmę kosmetyczną. I tutaj produkcja dostępna jest tylko w oryginalnej wersji językowej, choć to dalej lepsze, niż jakby była tylko z lektorem.

Źródło: Amazon Prime Video / Upflix

Sprawdź najnowsze wpisy