ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zombi opanowują Netflix – wśród nowości tytuł dla fanów Resident Evil

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Dzisiejsze nowości na Netflix to premiera serialu, który może spodobać się fanom gier. Przynajmniej Resident Evil Remedium ma na to szansę skoro nawiązuje do jednej z najpopularniejszych serii gier w historii tej branży. To nie pierwsza próba przeniesienia na ekran gry, ale pierwsza w formie serialu aktorskiego i to od Netflix. Przed platformą więc spore wyzwanie w kwestii tego, czy faktycznie nadzieje pokładane w tej historii zostały spełnione.

Nowości na Netflix – Resident Evil Remedium i inne na lipiec 2022

Netflix Resident Evil Remedium

Dużo mówiło się o tym, że Netflix chce mocniej inwestować w swoje autorskie treści i wygląda na to, że platforma dotrzymuje słowa. Kolejnym na to przykładem jest właśnie serial Resident Evil Remedium, czyli tak naprawdę zupełnie nowe spojrzenie na markę i samą historię. Tutaj bowiem nie korzystano z fabuł znanych z gier, a jedynie się nimi inspirowano. Dla fanów oryginałów może to być przeszkoda nie do przeskoczenia, ale warto sprawdzić choć jeden odcinek, by przekonać się na własnej skórze, czy faktycznie nowe Resident Evil jest dla nas. Na Netflix dostępny jest pierwszy sezon produkcji, który liczy łącznie osiem odcinków. Pierwsze siedem z nich trwa około 50 minut, a finałowy już godzinę. Co jeszcze dodano dziś na Netflix?

  • Bakugan: Battle Planet [+ audio] (2018)
  • Kung Fu Panda: Smoczy rycerz [11 odcinków] [+ audio, + napisy] (2022)
  • Prawdziwa miłość [+ napisy] (2009)
  • Resident Evil: Remedium [8 odcinków] [+ audio, + napisy] (2022)
  • The Intelligent Hand [+ napisy] (2015)

Młodsi odbiorcy powinni być zadowoleni z informacji o tym, że na Netflix pojawiły się odcinki serialu Kung Fu Panda: Smoczy rycerz. Waleczna panda to jeden z ciekawszych bohaterów i do tego naprawdę popularny. Wprawdzie późniejsze filmy pełnometrażowe nie stały już może na tak wysokim poziomie, jak pierwszy, to dalej dają sporo satysfakcji. Zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Na Netflix dodano dziś także francuski dramat Prawdziwa miłość o nietypowej miłości pomiędzy złodziejem a nauczycielką. Wielbiciele filmów dokumentalnych powinni zerknąć na The Intelligent Hand, czyli materiał przedstawiający pracę rzemieślników z różnych części świata. Na Netflix powróciła także animacja Bakugan: Battle Planet, więc trochę rzeczy do oglądania będzie.

Źródło: Upflix

Sprawdź najnowsze wpisy