ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Breaking Bad najlepsze seriale

W Albuquerque pojawi się pomnik upamiętniający bohaterów Breaking Bad

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Wpływ popkultury na otaczający nas świat rejestrujemy praktycznie codziennie. Już wkrótce mieszkańcy Albuquerque będą mogli podpisać się pod tymi słowami obiema rękami. Wszystko to zasługa serialu Breaking Bad, którego sława nie przeminie już chyba nigdy.

Miasto Albuquerque jest dumne z Breaking Bad

Miasto Albuquerque jest dumne z Breaking Bad

Breaking Bad znają chyba wszyscy. Wielu z nas jest nawet w stanie zaryzykować stwierdzenie, że serial, którego emisja zakończyła się już dziewięć lat temu, jest najlepszym w historii. Jeśli należycie do tego grona to na pewno znacie spin-off serii zatytułowany Zadzwoń do Saula. Pomimo tego, że w serialu nie pojawiają się dwaj najważniejsi bohaterowie oryginalnego cyklu (przynajmniej nie w większości odcinków), równie popularny prequel spotkał się ze świetnymi recenzjami.

Pierwsze odcinki Zadzwoń do Saula pojawiły się już w 2015 roku. Siedem lat później twórcy serialu zdecydowali się na nakręcenie ostatniego sezonu, który aktualnie jest w trakcie emisji. Za nami już osiem odcinków finałowej serii. Zwieńczenie historii poznamy dokładnie 15 sierpnia — wówczas zostanie wyemitowany ostatni odcinek ostatniego sezonu Zadzwoń do Saula.

Zgodnie z zapowiedziami twórców w podczas finału serialu raz jeszcze spotkamy się z dwoma ikonicznymi postaciami Breaking Bad, czyli Walterem Whitem oraz Jessem Pinkmanem. W obu bohaterów ponownie wcielą się odpowiednio Bryan Cranston i Aaron Paul. Należy jednak zaznaczyć, że najprawdopodobniej będzie to jedynie występ cameo, który ma stanowić swego rodzaju „mrugnięcie okiem” do najbardziej zagorzałych fanów kultowego serialu oraz jego spin-offu.

Niemniej nawet symboliczny powrót głównych bohaterów stanowi świetny pretekst do uhonorowania Breaking Bad. Serial doczeka się własnego pomnika, który stanie w Albuquerque, czyli mieście, w którym rozgrywa się większość jego akcji. Dokładniej mówiąc, będą to rzeźby Waltera White’a oraz Jessego Pinkmana. Przedsięwzięcie potwierdził burmistrz Albuquerque — Timothy M. Keller.

Pomniki władzom miasta podczas uroczystości podarują — Vince Gilligan (twórca Breaking Bad) oraz przedstawiciele Sony Pictures Television. Za wyrzeźbienie posągów odpowiada artysta Trevor Grove, natomiast odlaniem ich z brązu zajęło się American Fine Arts Foundry. Odsłonięcie pomników w Albuquerque Convention Center odbędzie się już 29 lipca tego roku. Podczas nadchodzącego wydarzenia na scenie nie zabraknie oczywiście Bryana Cranstona oraz Aarona Paula.

To nie pierwszy raz, gdy tak honoruje się seriale i filmy

Miasto Albuquerque jest dumne z Breaking Bad

Upamiętnienie kultowych seriali oraz filmów dedykowanymi pomnikami nie jest oczywiście żadnym nowatorskim zabiegiem. Niemniej ciężko zaprzeczyć, że jest to jeden z największych wyrazów uznania dla twórców oraz obsady aktorskiej tworzącej daną produkcję. Vince Gilligan o nadchodzącej uroczystości powiedział:

Przez piętnaście ostatnich lat Albuquerque było dla nas wspaniałym i wspierającym domem. Chcielibyśmy odwdzięczyć się miastu, dając coś w zamian. Talent Trevora Grove’a oraz gest Sony Pictures Television sprawiły, że powstały pomniki dużych rozmiarów, przedstawiające Waltera oraz Jessego. Jestem za to naprawdę wdzięczny. Myśl o tym, że ta para będzie przyciągać turystów do Duke City [przydomek Albuquerque] napawa mnie dumą.

Vince Gilligan

Posągi bohaterów Breaking Bad to najnowszy przykład takiego uhonorowania zasłużonych seriali oraz filmów. Jeden z najpopularniejszych pomników, który powstał na cześć fikcyjnej postaci filmowej, znajduje się w Filadelfii. Nieopodal tamtejszego Muzeum Sztuki stoi kilkumetrowy Rocky Balboa odlany z brązu. Nie trzeba chyba zaznaczać, że przedstawia on Sylvestera Stallone’a odgrywającego tytułowego bohatera serii Rocky.

Pomnik Rocky’ego oraz odtwórca głównej roli – Sylvester Stallone

Świetnym przykładem dla przyszłych twórców seriali jest także Polska. W stolicy naszej rodzimej myśli filmowej, czyli Łodzi znajduje się szlak turystyczny poświęcony serialom i filmom dla dzieci. Tamtejsza Bajkowa owocuje w dziesiątki różnego rodzaju posągów oraz statuetek upamiętniających Misia Uszatka, kota Filemona, Plastusia, Misia Colargola czy też wróbla Ćwirka.

Łódź Bajkowa

Jak sami widzicie stawianie pomników, które w założeniu mają uhonorować zasłużone seriale i filmy to w żadnym wypadku tylko i wyłącznie zagraniczna idea. Tego typu rozwiązania znajdziemy niemalże w każdym zakątku świata, gdzie powstają mniejsze bądź większe produkcje. Posągi Waltera White’a oraz Jessego Pinkmana to jedynie najnowsze przykłady tej niewątpliwie ciekawej tendencji.

Źródło: Variety & IGN

    Sprawdź najnowsze wpisy