ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wiedźmin VR? Oto fanowski projekt gry

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Wiedźmin to gra tak kultowa, że na przestrzeni ostatnich lat doczekaliśmy się jej wielu modyfikacji. Jedną z najciekawszych jest ta zatytułowana Witcher: Virtual Reality. Autorem moda jest Patryk Loan, który niedawno opublikował nowy film zapowiadający ogromny projekt.

Wiedźmin w świecie VR — czy to może się udać?

Wiedźmin w świecie VR — czy to może się udać?

Jeśli jesteście zapalonymi fanami Wiedźmina, na pewno zdążyliście już usłyszeć o fanowskim modzie, który przenosi rozgrywkę pierwszej odsłony serii do wirtualnej rzeczywistości. Za produkcją projektu stoi Patryk Loan. Po raz pierwszy zapowiedź powstania takiej modyfikacji pojawiła się w sieci jeszcze w 2020 roku. Po dwóch latach od tego wydarzenia moder przychodzi do nas z garścią nowinek.

Przede wszystkim już teraz możemy rozegrać prolog oryginalnego Wiedźmina za pomocą sprzętu VR. Dodatkowo na kanale YouTube modera opublikowano zwiastun, który obfituje w różnego rodzaju urywki z rozgrywki. Wideo możecie zobaczyć poniżej.

W przypadku Witcher: Virtual Reality najbardziej imponujące wydaje się stworzenie systemu walki, który pozwala na skuteczne posługiwanie się mieczem za pomocą kontrolerów trzymanych przez gracza. Ponadto Patryk Loan zadbał o przeniesienie wszystkich oryginalnych tekstur do swojego projektu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że większość z nich została przeskalowana do rozdzielczości 4K.

Aktualnie Wiedźmin w wersji VR obsługuje takie urządzenia jak HTC Vive, Valve Index, Oculus Rift oraz Oculus Quest. Oczywiście jest to w stu procentach fanowski mod, który nie powstał przy współpracy z CD Projekt RED. Sam Wiedźmin na rynku zadebiutował w 2007 roku. Do tej pory polska produkcja doczekała się tylko i wyłącznie jednego oficjalnego wydania — na komputery osobiste. Modyfikacja pozwalająca na przeniesienie pierwszych wirtualnych przygód Geralta wprost do świata VR zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. Projekt można pobrać na stronie internetowej stworzonej przez twórców.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy