ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najciekawsze premiery kinowe w sierpniu – Bullet Train oraz wiele więcej

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Po zapoznaniu się z najciekawszymi premierami gier w nadchodzącym miesiącu przyszła pora na kolejną gałąź rozrywki. Tym razem nasza uwaga zostanie skupiona na filmach, które w sierpniu zadebiutują w kinach. Tutaj czeka na nas między innymi Brad Pitt wraz ze swoim Bullet Train!

Premiery kinowe sierpień 2022

Premiery kinowe sierpień 2022

Pomimo tego, że nie jesteśmy jeszcze nawet w połowie miesiąca za nami zdecydowanie najgłośniejsza premiera lipca. W piątek do kin trafił film Thor: Miłość i grom, który z miejsca podbił boxoffice. W najbliższych tygodniach czeka nas jeszcze inny ciekawy debiut. Mowa tu o animacji DC Liga Super-Pets. Ten film na wielkim ekranie zobaczymy dokładnie 28 lipca.

Tymczasem nasza wzrok powoli może przekierowywać się na sierpień 2022 roku. W drugim z wakacyjnych miesięcy czeka nas premiera najnowszego filmu Brada Pitta, czyli Bullet Train. Jest to o tyle ważna informacja, ponieważ doświadczony aktor udzielił niedawno wywiadu, w którym zasugerował, że jego przygoda z zawodem już wkrótce może się zakończyć. W związku z tym rzućmy okiem na najciekawsze premiery kinowe w sierpniu!

Bullet Train (5 sierpnia)

Zestawienie zaczynamy od wspomnianego wyżej Bullet Train. Najprawdopodobniej jeden z ostatnich filmów, w którym wystąpi Brad Pitt zabierze nas w szaleńczą podróż pociągiem linii Tokio-Morioki. Główną oś fabularną filmu będzie stanowić rywalizacja kilkorga płatnych zabójców zamkniętych w Shinkansen.

Poza Pittem w obsadzie Bullet Train znajdziemy Joey King, Aarona Taylor-Johnsona, Sandre Bullock, Michaela Shannona czy też Briana Tyree Henry’ego. Misję wyreżyserowania tego zawrotnego akcyjniaka powierzono natomiast Davidowi Leitchowi. Amerykanin w przeszłości pracował przy takich produkcjach jak Deadpool 2, John Wick oraz Atomic Blonde.

Każdy wie lepiej (5 sierpnia)

Jeśli tęsknicie za polskimi komediami, już w sierpniu przychodzi do nas film zatytułowany Każdy wie lepiej. W tym przypadku historia skupi się na miłości, intrygach, trwałości związków oraz ex-partnerach! Główne role w komedii przypadły Joannie Kulig oraz Michałowi Czerneckiemu. Poza tą dwójką na wielkim ekranie zobaczymy Andrzeja Seweryna czy Grażynę Szapołowską.

Reżyserią zajmuje się Michał Rogalski, natomiast scenariusz pochodzi spod ręki Krzysztofa Raka. Każdy wie lepiej to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich kinomanów, którzy są zakochani w naszej rodzimej twórczości.

Nie! (12 sierpnia)

Po radosnej komedii przychodzi pora na coś bardziej mrocznego. NIE! to horror, który swoją światową premierę zaliczy w lipcu, ale do polskich kin trafi z lekkim poślizgiem. Niemniej wciąż warto zwrócić uwagę na ten tytuł. Tym razem straszyć będą nas siły nadprzyrodzone lub te pochodzące z innych planet.

Warto zaznaczyć, że w obsadzie filmu znajdziemy niedawnego zdobywcę Oscara — Daniela Kaluuya. Poza gwiazdą Uciekaj oraz Judasz i Czarny Mesjasz angaż przy horrorze dostali Keke Palmer, Steven Yeun czy Michael Wincott. Jednakże największą uwagę do NIE! przyciąga postać reżysera i scenarzysty, czyli Jordana Peele’a. 43-latek w swoim dorobku posiada świetnie przyjęte Uciekaj oraz To my. Peele pomimo niedługiego stażu zdążył już zdobyć Oscara oraz zostać nominowanym do trzech kolejnych.

Greckie wakacje (19 sierpnia)

Kto z nas nie marzy o greckich wakacjach pod koniec sierpnia? Z możliwością przeniesienia się na gorące południe przychodzi nam film o jakże wymownym tytule… Greckie wakacje! Jest to komedia poświęcona kobiecie, która powraca w rodzinne strony tuż po bolesnym rozstaniu. W głównej roli zobaczymy tu Erice Wessels.

Podobnie jak w przypadku wspomnianego wyżej filmu Każdy wie lepiej jest to luźna produkcja, która przede wszystkim ma bawić widza. W drugiej kolejności pojawiają się tu morały związane z miłością, wrogością oraz rodziną.

Jak zostałem samurajem (26 sierpnia)

Na sam koniec miesiąca do kin zawita animacja, która w pierwszej kolejności zainteresuje wszystkich rodziców. Jak zostałem samurajem to film stworzony przy współpracy z producentami takich hitów jak Kung Fu Panda, Madagaskar 2 czy Jak wytresować smoka. Serca najmłodszych ma tu jednak skraść pies, którego marzeniem jest stać się samurajem z prawdziwego zdarzenia.

W związku z tym, że jednym z motywów przewodnich filmu jest odwieczna rywalizacja psów z kotami, nie zabraknie w nim licznych mrugnięć okiem do posiadaczy czworonogów. W oryginalnej ścieżce dźwiękowej usłyszymy takie tuzy Hollywood jak Samuel L. Jackson czy też Michael Cera. Oczywiście do polskich kin animacja trafi zaopatrzona w nasz dubbing.

Sprawdź najnowsze wpisy