ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premiery gier w sierpniu – przed nami świetny i elektryzujący miesiąc

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Klasycznie jak co miesiąc warto przyjrzeć się temu, co branża gier wideo szykuje dla nas w nadchodzących tygodniach. Tym razem na tapet weźmiemy sierpień. Powiedzieć, że zapowiada się on świetnie to jak nic nie powiedzieć!

Premiery gier w sierpniu 2022 roku

Premiery gier w sierpniu 2022 roku

Lipiec jest dla nas bardzo owocny w premiery gier. Za nami debiut F1 22, Matchpoint: Tennis Championships czy MADiSON. Do tego zestawu należy dorzucić jeszcze Stray, które pojawi się na rynku 19 lipca. W związku z tym, że sierpień zawita do nas już za trzy tygodnie, warto przyjrzeć się temu, co zaoferuje nam drugi z miesięcy wakacyjnych.

Pomimo wysokich temperatur, a co za tym idzie rozleniwienia, deweloperzy nie mają, kiedy odpoczywać. W najbliższym czasie czeka nas mnóstwo świetnych premier. Zbiór najciekawszych z nich znajdziecie poniżej!

Thymesia (9 sierpnia)

Przyszły miesiąc rozpoczniemy propozycją dla wszystkich fanów klimatycznych gier RPG. Ten soulslike charakteryzuje się przede wszystkim dynamiką rozgrywki oraz rozbudowanym systemem broni biologicznych. Główna oś fabularna produkcji skupia się na upadłym królestwie Hermes oraz bohaterze Corvusie, którego zadaniem jest uratowanie świata.

Ciekawym elementem Thymesi będzie tworzenie unikatowej swobody w rozgrywce Poprzez dobieranie poszczególnych broni oraz ulepszanie konkretnych statystyk jako gracze wypracowujemy własny styl walki. Warto zaznaczyć, że jest to debiutancki produkt studia OverBorder Studio. W dniu premiery gra będzie dostępna w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Marvel’s Spider-Man – wersja na PC (12 sierpnia)

W tym przypadku mówimy w zasadzie o ponownej premierze, ale jest to tak duża produkcja, że nie sposób o niej nie wspomnieć. Po czterech latach od debiutu Spider-Mana na konsolach PlayStation 4 czas na przeniesienie rozgrywki wprost na komputery osobiste. Oczywiście sama historia oraz rozwiązania technicznie nie zmienią się względem oryginalnej wersji. Jedyne różnice będziemy mogli zobaczyć tylko w oprawie audiowizualnej gry.

Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4 opracowało studio Insomniac Games, natomiast port gry na komputery osobiste stworzy Nixxes Software. Holenderski deweloper w swoim CV może pochwalić się przenoszeniem pomiędzy platformami takich produkcji jak Tomb Raider czy Hitman.

Madden NFL 23 (19 sierpnia)

Pomimo tego, że w Polsce futbol amerykański nie jest najbardziej popularną dyscypliną sportu serię gier Madden NFL, zna niemalże każdy sympatyk symulatorów. Aktualnie za produkcją cyklu stoi Electronic Arts i nie inaczej jest w przypadku najnowszej odsłony. Gra powstaje na silniku Frostbite 3, a w dniu premiery będzie ona dostępna w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X|S.

NFL 23 będzie wyjątkowe ze względu na okoliczności jej wydania. Na okładce gry znajdzie się John Madden — legenda futbolu amerykańskiego, która sygnuje swoim nazwiskiem popularny cykl od 1988 roku! Niestety były trener oraz komentator zmarł w grudniu, a pojawienie się jego podobizny na okładce ma stanowić swego rodzaju hołd dla tak wybitnej postaci.

Saints Row (23 sierpnia)

Reboot serii, która swego czasu stanowiła ogromną konkurencję dla Grand Theft Auto czeka nas już w przyszłym miesiącu. Pomimo sporej przerwy w cyklu wydawniczym Volition nie zrezygnowało ze swoich klasycznych pomysłów. Oznacza to, że nowe Saints Row będzie równie barwne, kontrowersyjne i sprośne co poprzednie odsłony serii.

W czerwcu do sieci trafiło oficjalne demo gry, w którym możemy stworzyć postać głównego Bossa Saints Row. Producentom trzeba oddać, że w tym przypadku kreator bohatera prezentuje się naprawdę nieziemsko. Fabuła nadchodzącego akcyjniaka zabierze nas do Santo Ileso, gdzie powstał tytułowy gang. Ulice upalnego miasta będziemy mogli przemierzać zarówno na PC-tach jak i konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

F1 Manager 2022 (30 sierpnia)

Na sam koniec premiera, po której osobiście spodziewam się najwięcej. F1 Manager 2022 to tytuł, który może wpłynąć na cały gatunek, jakim są symulatory sportowe. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to oficjalny produkt Formuły 1 wyposażony we wszystkie licencje oraz prawa. Oznacza to, że w trakcie rozgrywki będziemy mogli zarządzać prawdziwymi kierowcami oraz prawdziwym zespołem występującym w serii wyścigów F1.

Twórcy zaznaczają, że gracz dostanie możliwość zarządzania niemalże każdym elementem swojego zespołu. W grę wchodzą tu fundusze, skauting F2 i F3, zwalnianie pracowników oraz ich zatrudnianie czy też dobieranie taktyki pod konkretny wyścig. Wszystko to zwieńczone jest o rozwinięty, ale przystępny interfejs oraz całkiem dobrze wyglądające modele bolidów. Cóż — zapowiada się naprawdę świetnie!

Sprawdź najnowsze wpisy