ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czy Top Gun 3 może powstać? Miles Teller odpowiada

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Przez cały maj świat kina żył premierą filmu Top Gun: Maverick. Wówczas ekscytowała nas możliwość ponownego zapoznania się ze światem, który po raz pierwszy został przedstawiony w 1986 roku. Jak się okazuje, po sukcesie sequelu być może przyjdzie pora na stworzenie także trzeciej części serii!

Top Gun 3? Aktorzy nie wykluczają takiej możliwości

Top Gun 3? Aktorzy nie wykluczają takiej możliwości

Pod koniec czerwca informowaliśmy Was o tym, że Top Gun: Maverick zarobił już ponad miliard dolarów! Sequel produkcji sprzed 35 lat stał się tym samym 49 filmem w historii kina, który przekroczył magiczną barierę przychodów. Zgodnie z najnowszymi raportami Maverick zarobił dokładnie 1,13 miliarda dolarów. Takie liczby sprawiają, że film z maja tego roku znajduje się na 27 miejscu w rankingu najbardziej dochodowych produkcji. Jedną pozycję wyżej jest Spider-Man: Daleko od domu natomiast oczko niżej znajdziemy Kapitan Marvel.

Niewątpliwy sukces finansowy połączony z bardzo przychylnymi recenzjami zarówno ze strony twórców jak i „zwykłych” widzów sprawiają, że temat powstania trzeciej części serii wcale nie wydaje się być pozbawiony sensu. Miles Teller, który zagrał w Maverick Porucznika Bradleya „Roostera” Bradshawa zdradził, że rozmawiał na temat ewentualnej kontynuacji cyklu z samym Tomem Cruisem. Zapytany o projekt zatytułowany Top Gun 3″ aktor odpowiedział:

Byłoby wspaniale, ale to wszystko zależy od Toma Cruise’a. Rozmawiałem z nim na ten temat. Zobaczymy, co się wydarzy.

Miles Teller

Hollywood przyzwyczaiło nas do tego, że wykorzysta każdą sytuację, aby spieniężyć ewentualną kontynuację filmu, który zebrał bardzo dobre recenzje. Wydaje się, że w przypadku serii Top Gun stworzenie trzeciej części równałoby się z kolejnym sukcesem finansowym, ale niekoniecznie z aprobatą ze strony fanów cyklu. Widzowie, którzy pamiętają premierę kinową „jedynki” z 1986 roku dosyć sceptycznie podchodzili do pomysłu odświeżenia serii, ale ostatecznie wszystko wskazuje na to, że udało się ich zadowolić. Niemniej w przypadku kolejnej takiej próby niekoniecznie musi się to powtórzyć.

Źródło: Entertainment Tonight

Sprawdź najnowsze wpisy