ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Marvel’s Midnight Suns na nowym zwiastunie – w roli głównej Kapitan Ameryka

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Uniwersum Marvela w pierwszej kolejności kojarzy się nam przede wszystkim z filmami, serialami oraz oczywiście komiksami. Niemniej należy pamiętać jeszcze o bardzo rozwiniętej gałęzi tej franczyzy, jaką są gry wideo. Już wkrótce na rynku zadebiutuje Marvel’s Midnight Suns, czyli turowe RPG.

Marvel’s Midnight Suns z nowym zwiastunem tym razem skupiamy się na Kapitanie Ameryce

Marvel's Midnight Suns z nowym zwiastunem tym razem skupiamy się na Kapitanie Ameryce

Wszyscy fani Marvela w kalendarzu powinni zaznaczyć datę 7 października. Wówczas swoją premierę zaliczy gra Marvel’s Midnight Suns. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto zaznaczyć, że jest to oficjalny produkt tytułowej marki stworzony przez studio Firaxis Games. Amerykański deweloper w przeszłości tworzył takie głośne serie jak Civilization oraz XCOM. W związku z charakterystyką tych gier łatwo domyślić się, że najnowsza produkcja również będzie łączyć elementy RPG ze strategią.

Marvel’s Midnight Suns skupia się na turowych bataliach pomiędzy bohaterami oraz antybohaterami znanymi nam z popularnego uniwersum. Na potrzeby gry twórcy stworzyli nową postać, jaką jest Hunter. Fabuła MMS skupi się właśnie wokół superbohaterki oraz jej sojusznikach, których będziemy mogli dowolnie dobierać. Jednym z nich jest Kapitan Ameryka. Kultowa postać stała się właśnie głównym bohaterem zwiastuna, który trafił na platformę YouTube.

Na trailerze możemy zobaczyć fragmenty z rozgrywki oraz mechanizmy, w jakie została wyposażona gra. Wszystko to na przykładzie Steve’a Rogersa, który dysponuje nadludzką siłą oraz odpornością. To właśnie cechy charakterystyczne poszczególnych bohaterów będą wpływać na przebieg toczonych walk. Oczywiście jak w każdym turowym RPG tak i w Marvel’s Midnight Suns nie zabraknie możliwości ulepszania statystyk naszych postaci. Warto również zaznaczyć, że Firaxis Games skupiło się tylko i wyłącznie na trybie jednoosobowym.

Za wydaniem dobrze zapowiadającej się gry stoi 2K. W dniu premiery Marvel’s Midnight Suns będzie dostępne w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Cała produkcja powstaje natomiast na silniku Unreal Engine.

Źródło: Marvel

Sprawdź najnowsze wpisy