ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Skull and Bones – poznaliśmy datę premiery, filmy z rozgrywki i wiele więcej!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o tym, że Ubisoft w końcu po latach prób zbierze się w sobie i przedstawi kilka najważniejszych informacji dotyczących Skull and Bones. Podczas transmisji na żywo, gdzie twórcy prezentowali nową grę, dowiedzieliśmy się między innymi jak będzie wyglądać jej rozgrywka oraz przede wszystkim o długo wyczekiwanej dacie premiery.

To się dzieje! Skull and Bones coraz bliżej

To się dzieje! Skull and Bones coraz bliżej

Skull and Bones swego czasu stało się grą mitem, a po kilku następnych latach grą memem. Dlaczego? Ubisoft po raz pierwszy zapowiedział powstanie tego tytułu już w 2013 roku! Wówczas w planach dewelopera znajdowało się stworzenie dodatku do Assassin’s Creed IV: Black Flag. Wraz z rozwojem projektu uznano jednak, że zasługuje on na samodzielne wydanie.

Po upływie kolejnych miesięcy Ubisoft kilkukrotnie zmieniał podejście do Skull and Bones. Ostatecznie w 2017 roku doszło do historycznej już zapowiedzi rozgrywki. Na tamten moment gra miała zadebiutować w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Datę premiery ustalono natomiast na początek 2018 roku. Jak możecie się domyślać, produkcja wcale nie ujrzała świata dziennego ani w 2018, ani w 2019, ani tym bardziej w 2020 roku. W związku z takim obrotem spraw zamieszczona poniżej zapowiedź Skull and Bones stała się symbolem „gry widmo”.

Warto podkreślić, że pomimo wieloletniego poślizgu Ubisoft nigdy nie stwierdził, że na stałe zrezygnował z projektu. Dowód tego mogliśmy zobaczyć już w zeszłym roku. Wówczas deweloper oznajmił, że gra znajduje się w fazie rozwoju. Ostatecznie wczoraj (tj. 7 lipca) odbyła się oficjalna transmisja na żywo, podczas której poznaliśmy finalną datę premiery Skull and Bones oraz kilka ciekawych kwestii dotyczących gry.

Skull and Bones już w listopadzie… tym razem na pewno

To się dzieje! Skull and Bones coraz bliżej

Przedstawione wyżej informacje mogą sugerować, że w przypadku tej konkretnej produkcji Ubisoftu nie ma co przyzwyczajać się do zapowiedzi. Tym razem jednak wydaje się, że skala przedsięwzięcia jest tak duża, że nic nie stanie na przeszkodzie w wydaniu ostatecznego produktu. Podczas wczorajszego streama dowiedzieliśmy się, że Skull and Bones zadebiutuje na rynku dokładnie 8 listopada tego roku. W dniu premiery gra będzie dostępna w wersjach na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Wyrusz do raju pełnego niebezpieczeństw w grze Skull and Bones, której akcja dzieje się na Oceanie Indyjskim w złotym wieku piractwa. Walcz z przeciwnościami losu i z wyrzutka stań się sławnym piratem. Buduj wyjątkowe statki, by przetrwać, bogacić się i panować nad wciągającym światem, w którym co sezon będą pojawiać się nowe wyzwania i możliwości.

Opis gry

Pewnym potwierdzeniem ostatecznej daty premiery jest także start pre-orderu. Od wczoraj gracze z całego świata mogą zamawiać przedpremierowe wersje Skull and Bones. W grę wchodzą dwie edycje — standardowa oraz premium. W przypadku portu na komputery osobiste cena pierwszej wersji wynosi 249,90 złotych, natomiast drugiej 359,90 złotych. Gracze korzystający z konsol muszą liczyć się natomiast z wydatkami rzędu 339,99 złotych lub aż 489,99 złotych.

W ramach edycji premium zamawiający poza kopią gry w swoje ręce dostaną kolekcję „Ballada o Krwawej Bones”, dwie dodatkowe misje, katalog z grafikami oraz ścieżkę dźwiękową. Biorąc pod uwagę dosyć zaawansowaną cenę takiego zestawu, ciężko mówić tu o dobrym interesie dla graczy.

Czym zaskoczy nas Skull and Bones?

W trakcie transmisji na żywo Ubisoft zaprezentował nam także fragmenty z rozgrywki Skull and Bones. Ciężko ukryć, że twórcy swego czasu czerpali bardzo dużo inspiracji z Assassin’s Creed IV: Black Flag. Niemniej tym razem gameplay skupi się tylko i wyłącznie na znanym i lubianym piractwie.

W ramach rozgrywki naszym zadaniem będzie eksplorowanie wielkiego otwartego świata, walka z innymi flotami oraz wykonywanie karkołomnych misji. Oczywiście ważnym elementem gry będzie także rozwijanie statku oraz ulepszanie naszych jednostek i załogi. Dodatkowo jak na nowoczesną grę przystało w Skull and Bones nie zabraknie wielu opcji personalizacji okrętu.

Zabawę z produkcji będziemy mogli czerpać zarówno w trybie jednoosobowym jak i multiplayerze. W tym przypadku w grę wchodzi kooperacja z innymi graczami w celu tworzenia ogromnych flot statków oraz walki z nieprzyjacielem. Ubisoft zapowiedział również, że bardzo dużą uwagę przykuł do sposobu toczenia pojedynków z innymi okrętami. Oznacza to, że walka będzie równie dynamiczna co zaskakująca i obfitująca w zwroty akcji! O tym czy deweloperzy przez te wszystkie lata zrobili ze Skull and Bones dzieło sztuki dowiemy się jednak dopiero w listopadzie.

Sprawdź najnowsze wpisy