ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Serial Skarb Narodów od Disney+ z nowym tytułem, ale dalej bez Nicolasa Cage’a

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Serial Skarb Narodów na Disney+ powinien zadebiutować jeszcze w tym roku, a przynajmniej taką można mieć nadzieję, ale niestety, na ekranie nie zobaczymy Nicolasa Cage’a. To on wcielał się w głównego bohatera dwóch pełnometrażowych filmów, które często i nie bez przyczyny porównywane były do produkcji z Indianą Jonesem. Teraz możemy tylko czekać na nowy serial, który ma rozszerzyć uniwersum i przynieść nowych bohaterów. Co wiemy o produkcji?

Serial Skarb Narodów od Disney+ – National Treasuer: Edge of History

Bohaterowie National Treasure Edge of History Disney+

Nowy serial od Disney+ będzie nawiązywał do historii znanej z filmów, ale też będzie zupełnie nowym otwarcie. Nicolas Cage nie pojawi się w serialu, ale już Justin Bartha tak. Przypomnijmy, że w obu filmach pełnometrażowych aktor wcielał się w postać Reilya Poole’a, czyli pomocnika głównego bohatera. Nie wiemy jeszcze, jak wielką rolę będzie odgrywał w serialu, ale to powinno niedługo się wyjaśnić. Niewykluczone bowiem, że jeszcze w tym miesiącu pojawi się pierwszy trailer produkcji, choć to dalej stoi pod znakiem zapytania. Teraz wiemy, jaki podtytuł będzie nosić cały serial i będzie to Edge of History.

Sam serial ma opowiadać historię podobną do tej, którą znamy z filmowych odsłon, a przynajmniej pod względem rozwiązań fabularny. Główną bohaterką będzie Jess Morales (Lisette Alexis), a towarzyszyli jej będą Tasha (Zuri Reed), Oren (Antonio Cipriano) i Ethan (Jordan Rodrigues). Na wcześniej udostępnionym przez Disney+ zdjęciu widzimy całą grupę w więzieniu, co pokazuje, że ich poszukiwanie kolejnego wielkiego skarbu skończy się wizytą za kratami. Seria filmów nauczyła nas tego, że ich bohaterowie zawsze mają kłopoty z prawem, więc i w serialu możemy spodziewać się czegoś podobnego. W serialu Skarb Narodów nie zabraknie jednak sławnych nazwisk. Catherine Zeta-Jones wcieli się w rolę Billie – miliarderkę, znawczynię antyków i kogoś, kto zapewne będzie starał się dotrzeć do skarbu wcześniej, niż Jess ze swoją grupą.

Nad produkcją mają czuwać osoby, które zajmowały się także oryginalnymi filmami, a wśród nich Jerry Bruckheimer czy Jon Turteltaub, który wyreżyserował oba filmy. Za reżyserię serialu odpowiada Mira Nair. Teraz można tylko czekać na więcej szczegółów i po cichu liczyć, że jednak Nicolas Cage pojawi się w serialu Skarb Narodów. Chociaż na chwilę.

Źródło: Twitter Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy