ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
battlefield 2042

Battlefield wraca do korzeni? Wieści dotyczące kampanii dla jednego gracza

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Delikatnie mówiąc Battlefield 2042 nie jest najlepszą odsłoną zasłużonego cyklu. Gra zadebiutowała na rynku w 2021 roku, ale niemalże z miejsca stała się obiektem krytyki wszystkich fanów serii. Wszystko wskazuje na to, że DICE wyciągnęło wnioski z tej ciężkiej i ważnej lekcji.

Co dalej z Battlefield? DICE tworzy kampanię dla jednego gracza

Co dalej z Battlefield? DICE tworzy kampanię dla jednego gracza

DICE, czyli szwedzkie studio stanowiące część ogromnego koncernu Electronic Arts najwyraźniej uczy się na błędach. W listopadzie tego roku byliśmy świadkami premiery najnowszej odsłony serii Battlefield. Gra z dopiskiem 2042 zdecydowanie nie podbiła serc graczy, spotykając się z bardzo ostrymi recenzjami. Główne zarzuty odnosiły się do licznych bugów, ale przede wszystkim fani serii oczekiwali stworzenia wciągającej kampanii dla jednego gracza.

Cykl Battlefield sięga roku 2002. Niemalże od początku jego funkcjonowania na rynku gier byliśmy przyzwyczajeni do tego, że twórcy w pierwszej kolejności tworzą tryb gry dla jednego gracza, a dopiero później skupiają się na rozgrywce wieloosobowej. W przypadku najnowszej odsłony serii spotkaliśmy się z kompletnie innym podejściem. Wydaje się, że Electronic Arts zauważyło głosy fanów dotyczące jednoosobowej kampanii. Na stronie wydawcy znalazło się ogłoszenie o pracę, dzięki któremu możemy poznać kilka szczegółów dotyczących przyszłości Battlefielda.

Przede wszystkim EA szuka dyrektora ds. projektowania. Głównym zadaniem nowozatrudnionej osoby będzie stworzenie wciągającej kampanii dla jednej gry z serii Battlefield. W zakres obowiązków wchodzi projektowanie misji, narracji, mechaniki gry oraz systemów, które zapewnią najwyższą jakość doświadczenia. Niestety na tem moment nie jest jasne, czy ogłoszenie dotyczy nowej gry z cyklu, czy też osobnego projektu opierającego się o Battlefield 2042.

Niemniej każde informacje dotyczące powrotu do korzeni serii, jakimi bez zwątpienia są kampanie dla jednego gracza to świetna wiadomość dla wszystkich fanów cyklu od Electronic Arts. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego niż czekać na kolejne doniesienia dotyczące projektów związanych z Battlefield.

Źródło: Electronic Arts

Sprawdź najnowsze wpisy