ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rockstar odkłada wszystkie plany na bok! Cel jest jeden – GTA VI

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Branża gier wideo w ostatnim czasie jest niezwykle atrakcyjna dla wszystkich fanów głośnych produkcji. Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że Ubisoft pracuje nad nowym Assassin’s Creed oraz wyczekiwanym Skull & Bones. Activision z kolei coraz bardziej promuje Call of Duty: Modern Warfare 2. Tymczasem w siedzibie Rockstar podjęto ważne decyzje dotyczące przyszłości serii Grand Theft Auto i głośnego GTA VI.

Pełne skupienie na GTA VI – Rockstar nie myśli o innych projektach

Pełne skupienie na GTA VI – Rockstar nie myśli o innych projektach

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje dotyczące dwóch projektów autorstwa Rockstar. Mowa tu o zremasterowanych wersjach GTA IV oraz Red Dead Redemption. Jak się jednak okazało, deweloper zdecydował się odłożyć obie produkcje na przyszłość. Takie informacje potwierdził niedawno serwis Kotaku, który w swoim raporcie dokładnie uargumentował decyzje twórców.

Wrzucenie odświeżonych edycji GTA IV oraz Red Dead Redemption do folderu z podpisem „na później” jest bezpośrednio związane z najnowszą odsłoną cyklu Grand Theft Auto. Rockstar na poważnie myślało o zajęciu się remasterami, ale obowiązki związane z GTA VI stały się na tyle istotne, że dyrektorzy firmy podjęli decyzję o skupieniu uwagi deweloperów tylko i wyłącznie na tym projekcie.

Przypomnijmy, że Rockstar na początku tego roku oficjalnie potwierdził, że pracuje nad nową częścią kultowej serii. Według raportów Kotaku aktualnie pracownicy amerykańskiego studia są w trakcie tworzenia gry. Kwestia premiery GTA VI jest bardzo sporna. Niektóre źródła podają, że produkcja zadebiutuje już w 2024 roku. Inne sugerują raczej rok 2025 lub nawet 2026.

Warto jednak zaznaczyć, że pomysł zremasterowania zarówno GTA IV jak i Red Dead Redemption wcale nie umarł. Rockstar wciąż ma na uwadze fatalny odbiór Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Porażka, jaką odniósł produkt sprawiła, że studio zdecydowało się na odłożenie planów dotyczących premiery obu remasterów na później. Dla fanów serii wydaje się to być bardzo dobrą wiadomością, ponieważ deweloperzy mogą teraz w stu procentach skupić się na dopieszczaniu wyczekiwanego GTA VI.

Źródło: Kotaku

Sprawdź najnowsze wpisy