ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Metallica nie skończyła się na Kill’em All – Master of Puppets zyskało drugie życie dzięki Stranger Things

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Stranger Things od Netflix potrafi zdziałać cuda, a przykładem jednego z nich jest nagły wzrost popularności utworu Master of Puppets zespołu Metallica. Obecnie utwór pnie się powoli w stronę pierwszej dziesiątki najpopularniejszych utworów na Spotify. To całkiem przyjemny wynik, jak na utwór, który ma już na karku 36 lat. Co i tak nie pobije tego, co wydarzyło się z utworem Kate Bush, który także pojawił się ostatnio w Stranger Things.

Master of Puppets kolejnym hitem wypromowanym przez Stranger Things

Eddie Metallica Master of Puppets cover Stranger Things

Finał czwartego sezonu Stranger Things już za nami, a przynajmniej za tymi, którzy starają się być na bieżąco z najgłośniejszymi serialami. Patrząc na to, jakie wyniki oglądalności udało się serialowi „wykręcić”, podejrzewamy, że spora część fanów serii już dawno go widziała. Jeżeli więc nie widzieliście jeszcze dwóch ostatnich odcinków tego sezonu, to czeka was prawdziwa uczta, a przynajmniej muzyczna. Dlaczego? Ponieważ twórcy zdecydowali się na wykorzystanie w jednej ze scen utworu Master of Puppets zespołu Metallica. I zrobili to w sposób naprawdę widowiskowy, co zresztą jest czymś charakterystycznym dla tej serii. Uwaga, w tekście mogą pojawić się niewielkie SPOLIERY odnośnie fabuły finałowego odcinka Stranger Things 4, więc czujcie się ostrzeżeni.

Otóż w momencie, kiedy Eddie (Joseph Quinn) razem z Dustinem (Gaten Matarazzo) planują dywersję będąc po Drugiej Stronie, wykorzystują do tego gitarę elektryczną, by przywołać demony. I wtedy właśnie z głośników płynie Master of Puppets. I warto tutaj dodać, że ta scena faktycznie została zrealizowana w sposób, który wywołuje ciarki na plecach. Dodajmy do tego też fakt, że album Master of Puppets został wydany 3 marca 1986 roku, czyli w tym samym miesiącu, kiedy rozgrywa się akcja czwartego sezonu Stranger Things. Wykorzystanie utworu sprawiło, że ten zaczął zyskiwać na popularności.

Obecnie znajduje się na 17 pozycji w zestawieniu 50 najpopularniejszych utworów na Spotify. Master of Puppets wylądowało także na pierwszym miejscu w rockowym zestawieniu na iTunes. Całkiem nieźle, jak na liczący sobie kilkadziesiąt lat utwór. Dodajmy, że pochodzący z jednego z najlepszych albumów zespołu Metallica. Z ciekawostek warto dodać, że w nagraniu utworu na potrzeby serialu brał udział Tye Trujillo, czyli syn Roberta Trujillo, obecnego basisty zespołu.

Nic jednak nie przebije popularności, jaką zyskała ostatnio Kate Bush i jej utwór Running Up That Hill (A Deal With God), który dalej jest na pierwszym miejscu zestawienia TOP 50 na Spotify. To także zasługa Stranger Things i tego, że w jednej ze scen wykorzystano nagranie piosenkarki.

Źródło: Spotify / Loudwire

Sprawdź najnowsze wpisy