ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Stranger Things 4 Netflix

To musiało się wydarzyć – Stranger Things 4 z miliardem obejrzanych godzin

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Sukces nowej odsłony Stranger Things był do przewidzenia. Jednakże nie każdy spodziewał się, że czwarty sezon popularnego serialu zgromadzi aż tak dużą liczbę odbiorców. Zgodnie z najnowszymi raportami Netflixa, najnowszą serię oglądano przez ponad miliard godzin!

Stranger Things dołącza do zacnego grona seriali Netflixa

Stranger Things dołącza do zacnego grona seriali Netflixa

27 maja swoją premierę zaliczyła pierwsza część czwartego sezonu Stranger Things. Wówczas informowaliśmy Was o tym, że w ciągu trzech dni nowa odsłona serii wygenerowała ponad 286 milionów obejrzanych godzin. Taki wynik sprawił, że serial autorstwa braci Duffer stał się najchętniej oglądaną produkcją anglojęzyczną w historii Netflixa pod względem otwierającego weekendu. Tymczasem od kilku dni w bibliotece największego na świecie serwisu streamingowego dostępna jest druga część czwartego sezonu.

Jak można się domyślać, finał najnowszej serii zgromadził przed odbiornikami równie duże grono widzów. Zgodnie z najnowszymi raportami całość czwartego sezonu wygenerowała już ponad miliard obejrzanych godzin! Oznacza to, że Stranger Things stało się pierwszym anglojęzycznym serialem, który przekroczył ten magiczny pułap. Dłuższy czas oglądania ma jedynie niekwestionowany hit zeszłego roku — Squid Game. Koreańska produkcja zgromadziła około 1,65 miliarda godzin.

Czy istnieje szansa na to, żeby Stranger Things przegoniło liderujący serial? Netflix podsumuje liczbę obejrzanych godzin drugiej części czwartego sezonu po 28 dniach od premiery. Aktualnie całość liczy sobie 1,15 miliarda godzin. Do osiągnięcia sukcesu Squid Games brakuje więc około 500 milionów godzin. W związku z popularnością Stranger Things można śmiało przypuszczać, że serial zbliży się do koreańskiego hitu, ale o tym czy go przebije, dowiemy się dopiero pod koniec miesiąca.

Niemniej już teraz bracia Duffer mogą cieszyć się ze stworzenia najpopularniejszego anglojęzycznego serialu w historii całego serwisu. Żaden z poprzednich sezonów Stranger Things nie cieszył się takim zainteresowaniem jak właśnie czwarta odsłona. Strach pomyśleć, co wydarzy się podczas premiery sezonu piątego, który będzie również finałem całego serialu.

Źródło: The Hollywood Reporter

Sprawdź najnowsze wpisy