ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fanowski remake Fallout: New Vegas na zwiastunie – Unreal Engine 5 robi wrażenie

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

W związku z rozwojem technologicznym deweloperów w ostatnich latach spotkaliśmy się z masą zremasterowanych gier sprzed ponad dekady. Niedawno do sieci trafił film prezentujący nam jak mógłby wyglądać Fallout: New Vegas, gdyby powstał na silniku Unreal Engine 5. Za produkcją zwiastuna stoją fani klasycznego cyklu.

Oczekujecie na remastery serii Fallout? Tak mógłby wyglądać New Vegas

Oczekujecie na remastery serii Fallout? Tak mógłby wyglądać New Vegas

Fallout to seria gier z niezwykle bogatą tradycją. Aktualnie za jej produkcją stoi Bethesda, która delikatnie mówiąc ostatnimi czasy zaniedbała cykl. Główna oś postapokaliptycznej serii składa się z czterech gier. Niemniej w międzyczasie twórcy wypuszczali na rynek liczne spin-offy osadzone w mrocznym świecie Fallout. Jednym z tytułów, który spotkał się z najlepszym przyjęciem ze strony fanów, jest New Vegas. Produkcja zadebiutowała na rynku w 2010 roku, a po dwunastu latach od premiery zyskała miano kultowej.

Świadczy o tym między innymi ostatni projekt stworzony przez fanów New Vegas. Na platformie YouTube pojawił się niedawno film, który prezentuje, jak mogłaby prezentować się rozgrywka z dwunastoletniego tytułu, gdyby Bethesda postanowiła go zremasterować. Zwiastun powstał przy pomocy silnika Unreal Engine 5. Efekty pracy grupy znanej jako TeaserPlay możecie znaleźć poniżej.

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny tego typu zwiastun stworzony przez TeaserPlay. Na ich kanale YouTube możemy znaleźć „odświeżone” wersje takich gier jak GTA III, Call of Duty 2, Far Cry 3 czy Silent Hill. W przypadku Fallout: New Vegas wydaje się jednak, że prezentacja fanowskiego remastera nie jest przypadkowa. W sieci już kilkukrotnie przewijały się plotki mówiące o tym, że Bethesda ma w planach stworzyć remake jednej ze starszych odsłon postapokaliptycznej serii.

Jeśli te doniesienia okazałby się prawdziwe, powyższy zwiastun już teraz prezentuje nam to, jak New Vegas mogłoby wyglądać w dzisiejszych warunkach. Niestety na ten moment pozostaje to jedynie melodią przyszłości, a najbliższym projektem Bethesdy wydaje się być Fallout 5.

Źródło: TeaserPlay

Sprawdź najnowsze wpisy