ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GTA IV działa zbyt płynnie

Remaster GTA IV i Red Dead Redemption? Niestety jeszcze nie teraz…

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Ostatnimi czasy w sieci pojawiły się plotki mówiące o tym, że Rockstar ma w planach wydać dwie nowe produkcje. Nie było tam jednak wspominek o wyczekiwanym GTA VI, a raczej o jego „dziadku” GTA IV. Oczywiście mowa tu o remasterze oryginalnej gry z 2008 roku. Dodatkowo odświeżeniu miałoby ulec także Red Dead Redemption. Jak się jednak okazuje, aktualnie nic takiego nie znajduje się w planach amerykańskiego dewelopera.

Czekasz na zremasterowane GTA IV i Red Dead Redemption? Mamy złą wiadomość

Czekasz na zremasterowane GTA IV i Red Dead Redemption? Mamy złą wiadomość

Być może w przypadku studia Rockstar termin „remaster” nie kojarzy się zbyt optymistycznie. Wszyscy przecież pamiętamy jaki odbiór zaliczyło Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Delikatnie mówiąc, odświeżone GTA było słabą produkcją. Niemniej nie oznacza to, że fani tego klasycznego cyklu całkowicie skreślili pomysł remasterowania starszych gier. Każde studio zasługuje przecież na drugą szansę, prawda?

W kontekście Rockstar głośno mówiło się o odświeżeniu Grand Theft Auto IV, które niedawno skończyło 14 lat. Ponadto „za jednym zamachem” deweloperzy ze Stanów Zjednoczonych mieliby zremasterować o dwa lata młodsze Red Dead Redemption. Jednakże zgodnie z najnowszymi raportami płynącymi z dość rzetelnych źródeł z niemalże całą pewnością możemy stwierdzić, że Rockstar odłożyło plany odświeżenia dwóch powyższych tytułów na później. Za podanie tych informacji odpowiada użytkownik Tez2, który jest blisko powiązany z nowojorskim producentem.

Według solidnych źródeł, które znają plany Rockstar, temat odświeżonych wersji GTA IV i Red Dead Redemption znajdowały się na stole już kilka lat temu. Jednakże Rockstar zdecydowało się na nieprzystępowanie do tych projektów. Mierne przyjęcie trylogii Definitive Edition mogło stać za podjętą decyzją.

Tez2

Dla wszystkich osób, które wciąż mają w pamięci miernotę, jaką okazało się odświeżone Grand Theft Auto: The Trilogy jest to na pewno bardzo dobra wiadomość. Tymczasem gracze, którzy pomimo niedawnej wtopy liczyli na zremasterowanie kolejnych gier, muszą wciąż żyć nadzieją oraz przeświadczeniem, że w biurach Rockstar padł już pomysł stworzenia nowej odsłony Grand Theft Auto IV oraz Red Dead Redemption.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy