ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Taron Egerton Czarny ptak

Taron Egerton zastąpi Hugh Jackmana jako Wolverine?

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Rozrywka

Podczas jednego z ostatnich wywiadów aktor Taron Egerton potwierdził, że rozmawiał z szefem Marvel Studios, Kevinem Feige. Tematem tych rozmów miała być rola Wolverine’a.

Taron Egerton jako Wolverine?

Taron Egerton Elton John Rocketman

Już w momencie gdy Hugh Jackman po raz pierwszy zapowiadał swoje pożegnanie z uniwersum X-Men oraz rolą Wolverine’a, Taron Edgerton był stawiany w gronie najpoważniejszych kandydatów, których przynajmniej fani i część dziennikarzy typowała na idealnego następcę Jackmana. Teraz okazuje się, że coś było i jest na rzeczy, gdyż sam Kevin Feige chyba podziela entuzjazm fanów i spotkał się z Egertonem właśnie w sprawie obsadzenia go jako młodszej wersji Logana/Wolverine’a. Feige od kilku lat przymierza się do przedstawienia mutantów X-Men w Marvel Cinematic Universe i wygląda na to, że jesteśmy już bliżej niż dalej tego wydarzenia. Zapytany o te rozmowy Taron Egerton nie ukrywa, że miały miejsce i dodaje:

Byłbym niesamowicie podekscytowany mogąc wcielić się w Wolverine’a. Ale też i trochę przerażony, gdyż Hugh jest tak bardzo kojarzony z tą rolą, że to z pewnością będzie niełatwe zadane dla kogokolwiek innego

powiedział Egerton w wywiadzie dla New York Timesa.
wolverine hugh jackman

Oczywiście w Hollywood fakt, że te rozmowy się odbyły może znaczyć właśnie tylko tyle, bądź to, że prowadzone są obecnie negocjacje dotyczące gaży dla Egertona, natomiast decyzje zostały już właściwie podjęte. Ewidentnie i on i Marvel są zainteresowani współpracą, tym bardziej, że Taron Egerton to świetny aktor, który z chęcią dołączyłby do dużej franczyzy na tym etapie swojej kariery. Oprócz warsztatu także od strony wizualnej pasowałby do roli Wolverine’a.

Taron Egerton – z jakich filmów znamy tego aktora?

Taron Egerton Kingsman

Taron Egerton ma obecnie 32 lata. Swoją karierę rozpoczął równo dekadę temu w 2012 roku. Już dwa lata później, w 2014 roku, dorobił się pierwszego światowego przeboju. Był nim film „Kingsman: Tajne służby”. Szalony film akcji w reżyserii Matthew Vaughna zebrał świetne opinie oraz zarobił ponad 400 mln dol. globalnie. Doczekał się też sequela, niestety niezbyt udanego. W międzyczasie Egerton zagrał m.in. w serialu „Czarny ptak”, oraz filmach „Robin Hood: Początek” (niestety jest to jak dotąd najgorsza produkcja w jego karierze) i biografii Eltona Johna „Rocketman”, która przyniosła mu największe uznanie.

Swego czasu zagrał też u boku Hugh Jackmana w filmie „Edddie zwany Orłem”. W najbliższym czasie zobaczymy go w filmie biograficznym „Tetris” opowiadającym o stworzeniu i wypuszczeniu w świat gry Tetris. Być może wkrótce do jego portfolio dołączy też Wolverine.

Sprawdź najnowsze wpisy