ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apokawixa – tak ma wyglądać pierwszy polski film o zombie, a w tle… sinice

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Apokawixa będzie tak naprawdę pierwszym polskim filmem o zombie, a ten w kinach ma pojawić się w październiku tego roku. Otrzymaliśmy też krótki zwiastun produkcji oraz jej dość oszczędny opis. O samym filmie wiadomo może niewiele, ale zdaje się, że będzie ciekawie. Mając jednak w pamięci inne filmy, które powstają w Polsce i nawiązują do popularnych gatunków, jak chociażby horror, można się trochę obawiać wyniku tego eksperymentu. O czym opowiada Apokawixa?

Zwiastun Apokawixa – pierwszy polski film o zombie nadciąga

Apokawixa kadr z filmu

Czy polskie kino jest gotowe na film o zombie? O tym powinniśmy przekonać się 7 października, kiedy to do kin trafi Apokawixa. To film produkcji TVN Warner Bros. Discovery, więc możemy założyć, że budżet na nią był dość spory. Zresztą to już po trochu zapowiada sam teaser produkcji, na którym możemy zobaczyć trochę blichtru, jakim otaczali się będą bohaterowie opowieści. Ta ma się bowiem skupiać na grupie maturzystów, którzy organizują nad morzem wielką imprezę. Taką, gdzie alkohol leje się strumieniami, a nikt nie przejmuje się konsekwencjami swoich działań. Jednak w morzu występuje wyjątkowo wysokie stężenie sinic, a wśród przebywających na imprezie dochodzi do dziwnych zakażeń.

Reżyserem filmu został Xsawery Żuławski, którego możemy znać z chociażby Odwilży, która na HBO Max okazała się naprawdę sporym sukcesem. Żuławski jest także scenarzystą (razem z Krzysztofem Bernasiem i Maciejem Kazulą) Apokawixy, a o filmie opowiada tak: „Zniszczenie na imprezie będzie spowodowane nie tylko nadużyciem alkoholu, dragów i wielkością imprezy, która – co oczywiste – wymknie się spod kontroli. To doprowadzi do katastrofy na tle ekologicznym.” W produkcji wystąpią m.in. Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Matylda Damięcka, Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec czy Aleksander Kaleta.

Widać, że jednym z tematów poruszanych w filmie, będzie katastrofa ekologiczna, co może być ciekawym tłem dla produkcji. Wiadomo, że w przypadku filmów o zombie, bardzo liczy się też sam pomysł na fabułę. Dobrym przykładem jest tutaj film 28 dni później, który przy mocno ograniczonym budżecie stał się jednym z najlepszych obrazów z tego gatunku. Zobaczymy, czy Apokawixa też zasłuży na to, by o filmie pamiętać za kilka lat.

Źródło: Next Film

    Sprawdź najnowsze wpisy