ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowości Disney+ – coś dla fanów kina kopanego i trochę klasyki

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Dzisiejsze nowości na Disney+ powinny przypaść do gustu tym, którym brakowało kina „kopanego”. Na platformie pojawiła się bowiem Księżniczka, czyli film, który dziś miał swoją premierę także na platformie Hulu. To dobra wiadomość, która pokazuje, że w przyszłości możemy liczyć na więcej tego typu premier na Disney+, bez konieczności długiego czekania na dodanie ich do biblioteki. Co więc ciekawego pojawiło się dziś na Disney+?

Nowości na Disney+ – Księżniczka, Noc w muzeum i Wulkan na lipiec 2022

Największą nowością na platformie jest dziś film Księżniczka, którego opis może brzmieć jak każdy inny film z logo Disneya. To jednak coś z zupełnie innej beczki, jak mawiał klasyk. Ten film to bowiem dzieło będące połączeniem baśni, ale z dużą dawką brutalności i walk z wykorzystaniem… wszystkiego, co znajdzie się pod ręką. Sama fabuła nie jest może zbyt zachęcająca, ale zdaje się, że otrzymaliśmy po prostu sprawnie zrealizowaną produkcję. Coś w sam raz na wieczór po ciężkim dniu.

Film „The Princess” opowiada historię pięknej, obdarzonej silną wolą młodej królewny, która odmawia poślubienia okrutnego socjopaty, z którym została zaręczona, za co zostaje porwana i zamknięta w odległej wieży zamku swojego ojca. Gdy wzgardzony, mściwy zalotnik zamierza przejąć tron jej ojca, królewna musi chronić swoją rodzinę i ocalić królestwo, bez względu na cenę.

Księżniczka – opis z Disney+
  • Księżniczka [+ audio, + napisy] (2022)
  • Legendy Marvela [3 odcinki] [+ napisy] (2021)
  • Noc w muzeum 2 [+ audio, + napisy] (2009)
  • Noc w muzeum: Tajemnica Grobowca [+ audio, + napisy] (2014)
  • Orville [S03E05] [+ 2 audio, + napisy] (2017)
  • Stan oblężenia [+ napisy] (1998)
  • Sydney na Maksa [21 odcinków] [+ audio, + napisy] (2019)
  • Wulkan [+ napisy] (1997)

Wśród innych nowości, które pojawiły się na Disney+, nie mogło zabraknąć klasyki. Na platformie pojawiły się dwie części komedii Noc w muzeum z Benem Stillerem oraz Robinem Williamsem. Niestety, ale pierwszej i rozpoczynającej cykl części na Disney+ nie znajdziemy. Możliwe, że zostanie dodana tam z czasem. Pojawiły się także dwie starsze produkcje, czyli Stan oblężenia oraz Wulkan. I pierwszą z nich można zaliczyć do kina akcji i nawet dobrze wpasowałaby się do naszego zestawienia najlepszych filmów akcji dostępnych na Disney+.

Źródło: Upflix / Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy