ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Poznaliśmy datę premiery Godzilla vs. Kong 2!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Wszyscy fani kina akcji, w którym główne role przypadają mistycznym stworzeniom, mają ogromne powody do radości. Studio Warner Bros. ogłosiło, kiedy do kin trafi sequel hitowego Godzilla vs. Kong. Zdjęcia do filmu ruszą jeszcze w tym roku.

Godzilla vs. Kong 2 nadchodzi! Kiedy kinowa premiera?

Godzilla vs. Kong 2 nadchodzi! Kiedy kinowa premiera?

W 2021 roku swoją premierę miał film Godzilla vs. Kong. Produkcja zebrała dosyć mieszane recenzje. Jak przystało na tego typu tytuły krytycy oraz „zwykli” widzowie chwalili przede wszystkim efekty specjalne oraz sceny akcji. Dużo więcej do życzenia pozostawiały natomiast aspekty czysto fabularne. Niemniej nie przeszkodziło to Warner Bros. w odniesieniu spektakularnego sukcesu finansowego.

Godzilla vs. Kong zarobiła blisko pół miliarda dolarów. Oznacza to, że akcyjniak, w którym główne role zagrały dwa potwory, stał się ósmym najlepiej zarabiającym filmem 2021 roku. Wyżej w tej klasyfikacji znalazły się takie hity jak Spider-Man: Bez drogi do domu, Szybcy i wściekli 9 czy Nie czas umierać. W związku z sukcesem monster movie mogliśmy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości w kinach pojawi się kontynuacja filmu.

Datę premiery Godzilla vs. Kong 2 poznaliśmy właśnie teraz. Zgodnie z deklaracją Warner Bros. wyczekiwany sequel trafi do kin 15 marca 2024 roku. Zdjęcia do filmu ruszą jeszcze w tym roku. Oznacza to, że ekipa będzie miała do swojej dyspozycji mniej więcej półtora roku na nakręcenie wszystkich scen oraz długi proces postprodukcyjny. Wydaje się więc, że tak szeroki okres w stu procentach wystarczy twórcom na sfinalizowanie całej produkcji.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami w filmie zobaczymy Dana Stevensa, którego możemy znać, chociażby z Downton Abbey, Pięknej i bestii czy Legionu. Za kamerą stanie natomiast Adam Wingard. 39-letni reżyser w swoim CV może pochwalić się pracą przy takich produkcjach jak Blair Witch, Notatnik śmierci oraz przede wszystkim pierwszą częścią Godzilla vs. Kong.

Źródło: Xfire

    Sprawdź najnowsze wpisy