ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Od modera do dewelopera – twórcy Fallout: London z ofertami pracy w Bethesda

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Ostatnimi czasy w kontekście franczyzy Fallout najwięcej mówiło się o nadchodzącym serialu od Amazon Prime. Jak się jednak okazuje, fani gier z postapokaliptycznej serii zdecydowali się na stworzenie własnego produktu. Mod zatytułowany Fallout: London zrobił ogromną furorę w sieci, a potencjał twórców nieoficjalnego DLC szybko zauważyła Bethesda.

Moderzy z Fallout: London z pracą u wielkiego dewelopera

Moderzy z Fallout: London z pracą u wielkiego dewelopera

Bardzo dobre wieści dla wszystkich moderów płyną z Rockville w stanie Maryland. To właśnie w tym mieście swoją siedzibę ma jeden z najbardziej znanych deweloperów w branży gier wideo, czyli Bethesda. Firma z blisko czterdziestoletnim doświadczeniem najbardziej zasłynęła z przejęcia klasycznego cyklu Fallout w 2004 roku. Od tamtej pory studio stworzyło kilka odsłon serii, ale na ten moment wszyscy wypatrują premiery Fallout 5. Głód fanów wyczekujących „piątki” postanowili zaspokoić moderzy, którzy stworzyli głośny projekt zatytułowany London.

Nieoficjalne DLC do czwartej odsłony serii było zapowiadane od dłuższego czasu, ale wszystko wskazuje na to, że ostatecznie zadebiutuje już niedługo. Jak sam tytuł wskazuje, akcja zostanie przeniesiona do Londynu, gdzie zadaniem gracze będzie odnalezienie się w postapokaliptycznym świecie, opanowanym przez agresywne stworzenia, ale także grupy osadników.

W związku ze skalą całego projektu do jego twórców odezwała się sama Bethesda. Z postu zamieszczonego na Twitterze Fallout: London dowiedzieliśmy się, że dwóch moderów dostało oficjalne oferty pracy od dewelopera z Rockville. Pierwszym z nich jest Ryan Johnson, który skorzystał z szansy i już jakiś czas temu powierzył swoje obowiązki dotyczące dużego DLC innym pracownikom.

Drugą osobą jest natomiast Dean Carter, któremu zaproponowano pracę przy Fallout 76. Jak się jednak okazało, Brytyjczyk zdecydował się, że na ten moment chce doprowadzić projekt London do końca. W związku z tym propozycja Bethesdy została odrzucona. Warto także zaznaczyć, że „podebranie” jednego z kluczowych moderów nie powinno wpłynąć na ostateczną datę debiutu nieoficjalnego DLC.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy