ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motyla noga – Tytus, Romek i A’Tomek dostaną pełnometrażowy film, a później serial

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Rozrywka

Kultowy już komiks Papcia Chmiela, czyli Tytus, Romek i A’Tomek pojawi się w nowej dla siebie formie. Studio animacji EGoFILM pozyskało bowiem prawa autorskie do ekranizacji komiksu, a na pierwszy ogień ma pójść film pełnometrażowy. Ten powinien pojawić się już w przyszłym roku, ale to nie wszystko, co czeka na fanów Tytusa, Romka i A’Tomka w najbliższym czasie. Czego więc możemy się spodziewać?

Tytus, Romek i A’Tomek – będzie film i serial animowany

Tytus, Romek i A'Tomek
Fot. EGoFILM

Studio animacji EGoFILM może być znane fanom polskich komiksów z tego, że przygotowało ostatnio serial „Kajko i Kokosz”. Teraz przyszła pora na kolejne wyzwanie, czyli jeden z najbardziej kultowych komiksów, który powstał w naszym kraju. Nabycie praw do ekranizacji to duże wydarzenie, ale na finalny produkt chwilę jeszcze zaczekamy. Prace nad filmem pełnometrażowym mają rozpocząć się w 2023 roku, a później ma powstać jeszcze serial animowany. Sama fabuła filmu ma być mieszanką przygód trójki bohaterów, które znamy z serii komiksowej, więc nie będzie to adaptacja tylko jednej i wybranej księgi.

„Tytus, Romek i A’Tomek” po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1957 roku na łamach młodzieżowej gazety harcerskiej – „Świat Młodych”. Ten wszystkim doskonale znany komiks autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, zwanego też Papciem Chmielem, opowiada o losach 2 przyjaciół – Romka i A’Tomka, którzy starają się uczłowieczyć szympansa – Tytusa. Kolejne tomy pozwalają odkryć ciekawostki z przeróżnych dziedzin wiedzy. Świat w tym komiksie jest absurdalny i humorystyczny, ale jednocześnie wyróżniają go liczne przesłania edukacyjne, które dotyczą głównie geografii, ochrony przyrody czy historii. Niezwykłe poczucie humoru Papcia Chmiela, jego wyobraźnia oraz zdolność do subtelnego podkreślania absurdów życia codziennego spowodowały, że wzniósł on twórczość komiksową na niezwykle wysoki poziom. Seria „Tytus, Romek i A’Tomek” to klasyka, która w 1979 roku została uznana za najwybitniejsze osiągnięcie polskiego komiksu, a w 2006 roku za najdłużej ukazującą się polską serię komiksową, która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością wśród czytelników.

Informacja prasowa

Scenariusz filmu o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka przygotują Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a za reżyserię odpowiadał będzie Tomasz Leśniak. Producentką została będzie Ewelina Gordziejuk, a art directorem Michał Śledziński. Teraz tylko czekać na pierwsze grafiki i trailer animacji, ale to najwcześniej w 2023 roku, a może nawet i później.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy