ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Przetasowanie na szczycie TikToka — Khaby Lame z największym profilem!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

TikTok to platforma, która w ostatnich latach podbiła internet. Sposób przedstawiania treści w formie krótkich filmików oraz inteligentny algorytm sprawiają, że z niepozornej aplikacji zaczęły korzystać miliony osób. Co ciekawe ostatnio doszło do ważnego przetasowania w kontekście największego profilu na całej platformie.

Khaby Lame nowym królem TikToka

Khaby Lame nowym królem TikToka

Wyżej wspomniałem o inteligentnym algorytmie TikToka. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto nakreślić, w jaki sposób to działa. Tak więc przede wszystkim aplikacja śledzi nasze ruchy oraz aktywność. W ten sposób po kilku godzinach użytkownika serwisu prezentuje on treści, które najczęściej oglądamy, udostępniamy oraz lajkujemy. Dla przykładu — jeśli głównie będziemy przeglądać content związany z piłką nożną TikTok w końcu sam zacznie podsuwać nam filmiki związane z tym sportem.

Bardzo mocna personalizacja tablicy sprawiła, że TikTok stał się narzędziem, z którego korzystają miliony osób. Niemniej raz na jakiś czas pomimo „wyuczonego” algorytmu każdy z nas trafi na treści, które są popularne wśród wszystkich użytkowników platformy. W związku z tym takie osobistości jak Khaby Lame czy Charli D’Amelio są znane niemalże wśród wszystkich posiadaczy TikToka.

Dwa powyższe nazwiska wymieniłem nie bez powodu, ponieważ Khaby Lame właśnie stał się posiadaczem największego konta na całej platformie. Senegalczyk wychowany we Włoszech uzbierał już 142.9 miliona obserwujących. Zaledwie 22-letni twórca zdetronizował Charli D’Amelio, która na ten moment posiada o 600 tysięcy followersów mniej. Amerykanka na pierwsze miejsce w klasyfikacji największych profili na TikToku wskoczyła w marcu 2020 roku. Oznacza to, że D’Amelio pozycję numer jeden trzymała przez ponad dwa lata.

Khaby Lame zasłynął ze swoich skeczy komediowych, które najczęściej przedstawiały proste zadania wykonywane w pokrętny sposób. Po kilku miesiącach tworzenia treści na popularnej platformie Senegalczyk stał się nie tylko gwiazdą na skalę Włoch, ale także całego świata. 22-latek na swoim profilu gościł już między innymi Eda Sheerana, Leo Messiego, Carlosa Sainza, Conora McGregora czy Zlatana Ibrahimovicia.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy