ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

DICE kompletnie rezygnuje z serii Mirror’s Edge, aby skupić się na Battlefield

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

DICE, czyli szwedzkie studio stanowiące część ogromnego koncernu Electronic Arts ma w swoim dorobku wiele hitowych produkcji. Najbardziej znanym cyklem tworzonym przez Digital Illusions CE jest zdecydowanie Battlefield. Niedawno okazało się, że deweloper ma zamiar całkowicie zrezygnować z mniejszych serii, aby skupić się na nowych FPS-ach.

Poznaliśmy plany na przyszłość studia DICE

Poznaliśmy plany na przyszłość studia DICE

Nie tak dawno informowaliśmy Was o tym, że nowy Battlefield ma zadebiutować dopiero w 2024 roku. Wszystko to związane jest z kiepskim przyjęciem Battlefield 2042 z listopada zeszłego roku. Producent serii, czyli DICE spotkał się z bardzo krytycznymi opiniami ze strony fanów kultowego cyklu. W związku z tym Electronic Arts podjęło decyzje o wstrzymaniu wszystkich pobocznych projektów szwedzkiego dewelopera. Oznacza to, że najbliższe plany na przyszłość Digital Illusions CE są bardzo proste — stworzenie popularnego i lubianego FPS-a.

Zaraz po serii Battlefield drugim najbardziej znanym cyklem wyprodukowanym przez DICE jest zdecydowanie Mirror’s Edge. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto zaznaczyć, że jest to niezwykle dynamiczna zręcznościówka, której motywem przewodnim jest parkour. Do tej pory powstały dwie części serii, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony fanów. Pierwsza gra zadebiutowała w 2008 roku druga natomiast w 2016. Wielu sympatyków cyklu do niedawna oczekiwało na trzecią odsłonę, jednak dyrektor generalna DICE — Rebecka Coutaz brutalnie określiła najbliższe plany szwedzkiego studia.

Jesteśmy skupieni tylko i wyłącznie na Battlefield 2042. Nie mamy czasu na nic innego, więc chcemy zajmować się tylko tym. W ciągu trzech lat mamy zamiar stać się potęgą wśród pierwszoosobowych strzelanek — właśnie na to zasługuje DICE i do tego dążymy.

Rebecka Coutaz (dyrektor generalna Digital Illusions CE)

Tak stanowcza wypowiedź Rebecki Coutaz wywołała wśród fanów wirtualnej rozrywki mieszane uczucia. Wiary w Electronic Arts oraz DICE nabrali sympatycy FPS-ów oraz serii Battlefield, jednak z drugiej strony wszystkie osoby wyczekujące na Mirror’s Edge 3 muszą pogodzić się z faktem, że ich marzenia najprawdopodobniej zostały brutalnie rozwiane.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy