ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jestem Groot! – czyli nowe klocki LEGO Marvel!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Rozrywka

LEGO nie zostaje z tyłu. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe modele tych kultowych klocków. Nie tak dawno temu pisaliśmy o nowościach z rodziny Star Wars, a dziś klockowa rodzina LEGO Marvel rośnie o kolejne „drzewko”

Jestem Groot, czyli serial i klocki LEGO!

Ostatnio pisaliśmy wam także o premierze serialu I Am Groot, który zadebiutuje 10 sierpnia. Aby jeszcze lepiej przygotować się do premiery serialu, możecie kupić nowy zestaw od LEGO! Duński producent klocków na początku miesiąca ogłosił, że do sprzedaży trafi nowy zestaw. Mały Groot pojawił się w serii Infinity Saga! Zestaw opatrzony jest numerem kodowym #76217.

Słów kilka o nowym Groocie

Lego groot

Nowy zestaw składa się z zaledwie 476 elementów i jest kierowany do kategorii plus 10, chociaż jak dobrze wiemy, dorośli także lubią duńskie klocki, więc to tylko zalecenie producenta! Sam proces budowania Groota wydaje się naprawdę prosty, mimo wielu elementów ruchomych. To dlatego, że nowa figurka LEGO była inspirowana sceną tańca małego Groota z drugiej części Strażników Galaktyki. Model można ustawiać w różnych pozach, a sam mierzy 26 cm wysokości, więc idealnie wpasuje się w pokój gracza albo geeka. Nie bez powodu wspomniałem o wpasowaniu w otoczenie, bo wydaje się, że LEGO w ostatnich latach celuje w ekspozycje swoich produktów. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów są tabliczki dołączane do zestawów. Ten także taką posiada. Poza tabliczką i samą figurką w pudełku znajdziecie jeszcze jeden smaczek. Otóż do złożenia będzie także model kasety audio, która towarzyszy bohaterom Strażników Galaktyki w każdej części!

Niestety elementy dekoracyjne i detaliczne po raz kolejny są naklejkami, a nie są jak kiedyś nadrukowane. To duża wada nowych serii klocków. Naklejki mają to do siebie, że mogą się odkleić, albo po prostu wyblaknąć. Sam mam negatywne podejście do takiej praktyki, ale na pewno znajdą się osoby, które będą zadowolone z tego rozwiązania. Zestaw został wyceniony na 229,99 zł!

Źródło: LEGO

Sprawdź najnowsze wpisy