ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
hachiko filmy o psach

Najbardziej wzruszające filmy o psach – Top 10

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Filmy

Psy to najwięksi przyjaciele człowieka. Nierzadko bywają też naszymi ulubionymi bohaterami filmów. Poniżej znajdziecie listę najbardziej poruszających produkcji o czworonogach.

Filmy o psach – te produkcje wzruszają widzów najbardziej

byl sobie pies

Psy nierzadko pojawiają się w filmach jako jedne z głównych postaci. Serwis Canine Cottages postanowił przeprowadzić małe badanie i znaleźć najbardziej wzruszające filmy o psach. Jak wybrano finałową dziesiątkę produkcji? Na początek twórcy badania znaleźli 100 filmów o psach, które miały więcej niż 50 recenzji w serwisie IMDb. Następnie w każdej z recenzji liczono ile razy zostały w nich użyte takie słowa jak „smutny”, „płacz”, „łzy” itd. Ilość tych słów dzielono przez liczbę recenzji a następnie mnożono przez ilość badanych filmów, czyli 100. Dodatkowo w sytuacji, gdy pies w danym filmie zmarł, wynik ten mnożono przez dwa. I tak powstała poniższa lista. Wydaje się, że metodologia badań jest całkiem uczciwa. Przyjrzyjmy się więc wynikom. Oto najbardziej smutne i wzruszające filmy o psach.

10. Niezwykła podróż (1993)

Ten film to wspaniała psia przygoda dla całej rodziny. Bohaterami są trzy trzy odważne zwierzaki – uwielbiający zabawę szczeniak buldoga amerykańskiego, kot himalajski i mądry stary golden retriever. Cała trójka wyrusza w długą wędrówkę przez dzikie pustkowia gór Sierra Nevada w poszukiwaniu domu i swoich ukochanych właścicieli. Co istotne, w filmie tym zwierzaki porozumiewają się ludzkimi głosami, a te użyczyli im Michael J. Fox i Sally Field.

9. Umberto D. (1952)

Jeden z najsmutniejszych i najpiękniejszych zarazem filmów o przyjaźni psa i człowieka. Wyreżyserowany przez włoskiego mistrza Vittorio De Sicę. „Umberto D.” jest opowieścią o starszym panie, który wraz ze swoim ukochanym psem stara się jakoś przeżyć z głodowej emerytury we Włoszech w latach 50.

Film „Umberto D.” można obejrzeć w serwisie TVP VOD.

8. Mój przyjaciel Skip (2000)

Z Włoch lat 50. przenosimy się w czasie i przestrzeni do USA lat 40. Bohaterem filmu „Mój przyjaciel Skip” jest młody chłopiec Willie, który nie potrafi nawiązywać znajomości i przez to jest samotnikiem. Jednak gdy w prezencie urodzinowym dostaje od rodziców psa Skipa, zwierzę staje się jego najlepszym przyjacielem i otwiera chłopca na zawieranie nowych przyjaźni.

7. Przygody Rudego (2011)

Oparty na prawdziwej historii, która stała się australijską legendą film „Przygody Rudego” bawi i wzrusza jak mało która produkcja, nie tylko z psami w rolach głównych. Jest to opowieść o bezpańskim czworonogu, który trafia do małego miasteczka w Australii, gdzie zaprzyjaźnia się z jego mieszkańcami.

Film „Przygody Rudego” można obejrzeć w serwisie CANAL+ online.

6. Przygoda na Antarktydzie (2006)

Bohaterami tego filmu jest aż ósemka psów, które są członkami wyprawy na Antarktydę w celu odnalezienia znajdującego się tam kawałka meteorytu. W pewnym momencie jednak warunki pogodowe ulegają dramatycznej zmianie i ekipa zostaje zmuszona do zaprzestania poszukiwań i powrotu do domu. W samolocie ewakuacyjnym zabrakło jednak miejsca dla zwierzaków, które wskutek tego musiały zostać same na miejscu. Przed nimi niezwykle ciężka próba przetrwania.

5. Był sobie pies (2017)

To jeden z nowszych filmów na tej liście, ale niemal od razu dołączył do klasyki gatunku i jednogłośnie został okrzyknięty jednym z najbardziej wzruszających filmów o psach. Jest to historia czworonoga i jego przyjaźni z ludźmi, którą obserwujemy na przestrzeni wielu lat, gdyż główny psi bohater tego filmu odradza się w procesie reinkarnacji.

Film „Był sobie pies” można obejrzeć w serwisie Cineman.

4. Żółte psisko (1957)

To pierwszy film Disneya, który opowiadał historię o przyjaźni chłopca i zwierzaka, a jego popularność sprawiła, że wkrótce ten „gatunek” stał się niezmiernie popularnym i stałym elementem kina familijnego.  Akcja rozgrywa się w  Teksasie pod koniec XIX wieku. Rodzina Coatsów przyjmuje pod swój dach starego kundla. Z początku nie każdy domownik chce go przyjąć, ale z czasem pies przekonuje do siebie nawet największych sceptyków.

3. Marley i ja (2008)

To też względnie „świeża” produkcja, gdyż mamy na tej liście filmy z lat 40. i 50., która z marszu stała się klasyką. „Marley i ja” to opowieść o relacji i małości między dwójką ludzi (Owen Wilson i Jennifer Aniston) a ich psem, niesfornym, ale nie dającym się nie kochać labradorem o imieniu Marley. Film ten jest idealną miksturą komedii i filmu obyczajowego, który tyleż samo bawi co wzrusza do łez.

Film „Marley i ja” można obejrzeć w serwisie Netflix.

2. Psim tropem do domu (1995)

Film ten zajmuje wysoką drugą pozycję na liście najbardziej wzruszających filmów o psach, co oznacza, że poziom emocji, które generuje, musi być uniwersalnie wysoki. I trudno się dziwić, wystarczy popatrzeć na komentarze dotyczące tej produkcji na przeróżnych forach czy serwisach internetowych, a znajdziemy masę wpisów mówiący o tym, że podczas oglądania tej produkcji nie da się nie płakać, że to film piękny, wspaniały, nie do zapomnienia. Trudno dyskutować z vox populi. „Psim tropem do domu” jest historią biznesmena, który w wyniku tragicznego wypadku samochodowego odradza się jako szczeniak golden retrievera. Teraz mężczyzna w ciele psa będzie musiał zarówno nauczyć się funkcjonować jako czworonóg, ale też odnaleźć swoją ludzką rodzinę i udowodnić jej, że jest nadal przy nich. Czekajcie, muszę sięgnąć po chusteczkę, bo chyba ktoś w okolicy zaczął kroić cebulę…

Film „Psim tropem do domu” można obejrzeć w serwisie iTunes.

1. Mój przyjaciel Hachiko (2009)

Tego tytułu chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. W tej chwili to bodaj najbardziej znany film o przyjaźni człowieka i psa na świecie. Jest to oparta na prawdziwej historii opowieść o mężczyźnie (w tej roli Richard Gere), który przyjmuje pod swój dach szczeniaka o imieniu Hachiko. Więź między człowiekiem a psem jest na tyle mocna, że zwierzę każdego dnia odprowadza swojego pana na dworzec gdy ten jedzie do pracy, a następnie czeka aż wróci on do domu. Ech, i znowu ktoś kroi cebulę niedaleko…

Film „Mój przyjaciel Hachiko” można obejrzeć w serwisie Cineman.

    Sprawdź najnowsze wpisy