ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zmiany w PlayStation

Kolejny tytuł ekskluzywny PlayStation pojawi się w wersji na PC! Tym razem to zeszłoroczny hit

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Na początku tego roku byliśmy świadkami debiutu gry God of War w wersji na komputery osobiste. Tytuł opracowany przez Sony pierwotnie został stworzony tylko i wyłącznie w porcie na konsole PlayStation 4. Wszystko wskazuje na to, że opóźnione udostępnianie produkcji ekskluzywnych z PlayStation w wersji na PC staje się regularnością.

Z PlayStation na PC — taką drogę pokona Returnal

Z PlayStation na PC — taką droge pokona Returnal

Najlepsza gra zeszłego roku według Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), czyli Returnal już wkrótce doczeka się swojej nowej wersji. Tytuł od studia Housemarque pojawił się na rynku w kwietniu 2021 roku w porcie na PlayStation 5. Mroczna produkcja szybko podbiła serca graczy, stając się jednym z największych hitów w PlayStation Store. Jak się niedawno okazało bardzo możliwe, że z grą będą mogli zapoznać się także użytkownicy komputerów osobistych.

W bazie danych Valve pojawiła się nowa zakładka podpisana jako „Oregon”. Wszystko wskazuje na to, że jest to kryptonim dla nowej gry, która zostanie dodana do biblioteki platformy Steam. Użytkownicy serwisu SteamDB szybko dokopali się do kolejnych informacji, odsłaniając przy tym tytuł skrywający się za nazwą „Oregon”. Jest to oczywiście Returnal, który w końcu doczeka się swojej wersji na PC.

Wskazują na to przede wszystkim tagi zakładki, które opisują produkcje jako trzecioosobowy FPS rougelike z kobiecą protagonistką. Jeśli ten opis to dla was za mało warto także wspomnieć, że w bazie danych pojawiły się opisy lokacji, w których przyjdzie nam przebywać. Znajdziemy tu, chociażby planetę Atropos, Wieżę Syzyfa czy też statek głównej bohaterki — Helios.

Taki zestaw informacji sprawia, że naprawdę ciężko spodziewać się, że pod kryptonimem „Oregon” skrywa się jakaś inna gra niż Returnal. Co ciekawe będzie to już kolejna produkcja, która z tytułu ekskluzywnego PlayStation po czasie dostanie swoją wersję na PC. Ostatnim przykładem takiego transferu był God of War z 2018 roku. Wciąż najnowsza odsłona przygód Kratosa doczekała się swojego portu na PC niemalże cztery lata po debiucie na konsoli od Sony.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najnowsze wpisy