ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Daredevil powraca! Serial trafi do biblioteki Disney+

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Wszyscy fani serialu Daredevil mają dzisiaj ogromne powody do świętowania. Serwis streamingowy Disney+ rozpoczął pracę nad kontynuacją przygód Matta Murdocka, które wcześniej mogliśmy oglądać na Netflixie.

To się dzieje! Daredevil pojawi się w serialu na Disney+

Daredevil pojawi się w serialu na Disney+

Serial opowiadający o Daredevilu, czyli niewidomym superbohaterze z uniwersum Marvela powstał w 2015 roku. Seria dostępna początkowo na platformie Netflix zakończyła się po trzech latach i trzech sezonach składających się łącznie z 39 odcinków. Jak się jednak okazuje Disney+ ma zamiar przywrócić Daredevila do żywych! Serwis zatrudnił już nawet scenarzystów, którymi zostaną Matt Corman oraz Chris Ord. Obaj mężczyźni w przeszłości współpracowali przy takich produkcjach jak Kamuflaż czy Wewnętrzny wróg.

Plotki dotyczące powrotu serialu Daredevil nasiliły się po tym jak zobaczyliśmy Charliego Coxa, czyli odtwórcę tytułowej roli w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu. Dodatkowo w podobnym czasie Vincent D’Onofrio wcielający się w postać Kingpina — wroga niewidomego superbohatera pojawił się w serialu Hawkeye. Te dyskretne zapowiedzi czy też mrugnięcia okiem w stronę widzów wzbudziły zainteresowanie ponownym otwarciem serii dedykowanej Daredevilowi.

Niestety na ten moment nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących nadchodzącego serialu. Możliwe, że będzie to bezpośrednia kontynuacja serii, która zakończyła się w 2018 roku lub ewentualnie całkiem nowa i świeża historia. Portal The Hollywood Reporter podaje, że twórcy najprawdopodobniej zdecydują się na połączenie obu tych opcji. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim fabularny powrót do finału trzeciego sezonu serialu, jednak już z nowymi lokacjami, aktorami i problemami. Niemniej wszystko wskazuje na to, że angaż przy nowej odsłonie Daredevila dostanie zarówno Charlie Cox jak i Vincent D’Onofrio.

Marvel w żadne sposób nie skomentował pojawiających się w sieci doniesień, ale potwierdzają je najbardziej rzetelne portale branżowe. Tak więc na ten moment wszystkim fanom MCU nie pozostaje nic innego jak cierpliwie poczekać na to, co przyszykowała dla nich kultowa amerykańska wytwórnia filmowa.

Źródło: Engadget & The Hollywood Reporter

Sprawdź najnowsze wpisy