Call of Duty: Modern Warfare 2 – poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące premiery

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że nad najnowszymi grami z cyklu Call of Duty pracuje ponad 3000 osób. Najwidoczniej idzie im to dosyć sprawnie, ponieważ dzisiaj dowiedzieliśmy się pierwszych szczegółów dotyczących premiery Modern Warfare 2!

Call of Duty: Modern Warfare 2 – kiedy premiera?

Call of Duty: Modern Warfare 2 - kiedy premiera?

W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami opublikowania przez Activision pierwszego oficjalnego teasera gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Wówczas twórcy nie zdradzili żadnych szczegółów dotyczących daty premiery gry. Jednakże jak się dziś okazało, niezawodni insiderzy sami zdobyli informacje na ten temat. Zgodnie z doniesieniami Toma Hendersona, który w kwestii produkcji od Activision jest jednym z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, debiut gry może nastąpić szybciej, niż myślimy.

Pierwsza pełnoprawna zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare 2 ma pojawić się na samym początku czerwca, czyli dokładnie za miesiąc. Pod hasłem „pełnoprawna zapowiedź” według Hendersona kryje się oficjalny zwiastun, który ukaże nam materiały pochodzące prosto z gry. Przy tej okazji najprawdopodobniej poznamy też ostateczną datę premiery sequelu Modern Warfare z 2019 roku.

Zobacz też: Mafia 4 będzie prequelem oryginalnej trylogii! Gra powstaje — poznaliśmy pierwsze szczegóły

O terminie zapowiedzi Call of Duty: Modern Warfare 2 jako pierwszy wypowiedział się, a raczej napisał inny znany leaker. Użytkownik Twittera o nicku The Ghost of Hope, który w przeszłości niejednokrotnie trafnie przewidywał ruchy Activision, uważa, że zapowiedź gry pojawi się w internecie 2 czerwca lub nawet jeszcze 30 maja. W związku z renomą anonimowego informatora Tom Henderson podał tę informację dalej.

Przechodząc dalej — wczoraj ogłoszono, że tegoroczna edycja Summer Games Fest odbędzie się 9 czerwca. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00 czasu polskiego. Termin ten pokrywa się z przypuszczeniami Hendersona dotyczącymi kolejnych poczynań Activision. Według dziennikarza zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 2 zakończy się zaproszeniem graczy na pokaz dłuższych materiałów wideo pochodzących z kampanii dla jednego gracza. Bardzo możliwe, że ta prezentacja odbędzie się właśnie na Summer Games Fest 2022, którego gospodarzem będzie Geoff Keighley. Jeśli jesteście zainteresowani śledzeniem przebiegu imprezy na żywo możecie to zrobić za pośrednictwem oficjalnych kanałów The Game Awards na platformach YouTube, Facebook, Twitch oraz Twitter.

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o Call of Duty: Modern Warfare 2?

Co jeszcze wiemy o Call of Duty: Modern Warfare 2?

Na powyższych doniesieniach przecieki dotyczące Call of Duty: Modern Warfare 2 się nie kończą! Tom Henderson wszedł w posiadanie informacji dotyczących trybu multiplayer, w który zostanie wyposażony wyczekiwany sequel. Według leakera specjalny pokaz odnoszący się tylko i wyłącznie do tej części gry odbędzie się w sierpniu. Bardzo możliwe, że przy okazji tego wydarzenia dowiemy się jakichkolwiek szczegółów o głośnej drugiej części Warzone.

Henderson zaznaczył również, że sequel nie do końca udanego battle-royal zostanie oficjalnie zapowiedziany jeszcze w tym roku. Jednakże na ten moment Activision skupia się na doszlifowaniu Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz całej kampanii promocyjnej dotyczącej tego konkretnego produktu. Nic dziwnego, że producenci przykuwają tak ogromną uwagę do sequela gry z 2019 roku, ponieważ ostatnie poczynania całej serii Call of Duty delikatnie mówiąc, głównie rozczarowują graczy.

Totalną porażką jest przede wszystkim Warzone, który miał być przełomową grą z gatunku battle-royal, jednak rzeczywistość brutalnie zweryfikowała zapędy twórców. Tytuł spotkał się z lawiną negatywnych ocen ze strony graczy. Kolejną „wpadką” twórców cyklu jest Call of Duty: Vanguard. Wydana w listopadzie zeszłego roku gra również nie spełniła pokładanych w niej nadziei. W związku z takim spadkiem jakości nie może nas dziwić fakt, iż gracze lawino tracą zainteresowanie całą serią Call of Duty.

Modern Warfare 2 ma być odkupieniem win ze strony producentów. Activision skupiło się przede wszystkim na wysłuchaniu uwag ze strony swoich fanów. Tak więc możemy spodziewać się tego, że w grze zobaczymy wciągającą fabułę, która będzie obfitować w liczne dynamiczne strzelaniny oraz widowiskowe misje. Sam tytuł na rynku pojawi się najprawdopodobniej w okolicach października i listopada. Data zostanie potwierdzona wraz z czerwcową zapowiedzią. Przypomnijmy, że Modern Warfare 2 trafi zarówno na komputery osobiste jak i konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Źródło: Tom Henderson (Exputer)

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy