Najciekawsze majowe premiery gier

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

Po przyjrzeniu się najciekawszym kinowym premierom maja przyszła pora na zmianę branży. Teraz nasza uwaga kieruje się na świat gier wideo oraz wyczekiwane debiuty, które będą miały swoje miejsce w piątym miesiącu tego roku.

Premiery gier w maju

Premiery gier w maju

Na wstępie trzeba zacząć od tego, że kwietniowe premiery gier zawiesiły poprzeczkę dosyć wysoko. W tym miesiącu byliśmy lub jeszcze będziemy świadkami debiutów takich tytułów jak LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów, MLB The Show 22, Chernobylite, MotoGP 22 czy King Arthur: Knight’s Tale. W szczególności trzeba wyróżnić pierwszą z wymienionych gier, która zbiera naprawdę świetne recenzje.

Zobacz też: Poznaliśmy datę premiery Among Us VR – czy będzie to przełomowa wersja?

Wysoko zawieszona poprzeczka nie oznacza jednak, że nie da się jej przeskoczyć. W maju, który przywita świat już za kilkanaście dni, czeka na nas naprawdę wiele ciekawych premier. Poniżej znajdziecie zestawienie najgłośniejszych debiutów piątego miesiąca tego roku.

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters (5 maja)

Tytuł stworzony przez Complex Games światło dzienne ujrzy już na początku maja. Niestety gra zadebiutuje tylko i wyłącznie na komputerach osobistych. Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters to propozycja skierowana w pierwszej kolejności do fanów turowych strategii osadzonych w świecie fantasy.

Co ciekawe osobą, która w trakcie produkcji odpowiadała za fabułę, jest Aaron Dembski-Bowden. Brytyjski autor w swoim CV ma napisanych dziesiątki książek, które rozgrywają się w świecie „Wojennego Młota”.

Evil Dead: The Game (13 maja)

Dokładnie w piątek trzynastego swój debiut zaliczy gra oparta na kultowej serii filmów, które w Polsce znane są pod tytułem Martwe zło. Zasłużony cykl sięga roku 1981, jednak nie oznacza to, że cyfrowa adaptacja będzie w jakikolwiek sposób archaiczna. Wręcz przeciwnie! Horror ma stawiać na kooperacje oraz pojedynki gracz vs gracz (PvP).

Mimo rozwiniętego trybu wieloosobowego producent w postaci BossTeamGames zdecydował się także na dodanie do Evil Dead: The Game rozgrywki single player. Do dyspozycji gracza zostanie oddanych szereg bohaterów, którzy wystąpili w filmach z serii Martwe zło.

MX vs. ATV Legends (24 maja)

Tytuł skierowany w pierwszej kolejności do fanów szybkiej off-roadowej jazdy. MX vs. ATV Legends to najnowsza część serii gier wyścigowych, w których główną rolę odgrywają quady, motory i zwinne terenówki. Rainbow Studios swój produkt zapowiada hasłem „czekają cię otwarte obszary i tryb kariery, w którym poznasz blaski i cienie życia światowej sławy profesjonalnego kierowcy”.

Tak zachęcający opis sprawia, że MX vs. ATV Legends stało się jedną z najbardziej wyczekiwanych premier maja pod względem gier wyścigowych. Oczywiście tytuł obejmuje także rozwinięty tryb wieloosobowy, który pozwoli nam na rywalizacje z zapaleńcami sportu za całego świata.

Sniper Elite 5 (26 maja)

Chyba najgłośniejsza premiera maja. Piąta odsłona głównej serii Sniper Elite zapowiada się naprawdę pysznie. Gra autorstwa studia Rebellion za sprawą misji dodatkowej pozwoli nam na zmierzenie się oko w oko z samym Adolfem Hitlerem. Niemniej główna fabuła Sniper Elite 5 skupi się strzelcu wyborowym — Karlu Fairburnie, który tym razem przemierza Francję z 1944 roku.

Twórcy gry w fabule postawili przede wszystkim na swobodę rozgrywki. Oznacza to, że wcielając się w elitarnego snajpera, będziemy mogli „chadzać własnymi ścieżkami” i wykonywać kolejne misje wedle własnego uznania i podejścia. Oczywiście podstawy gry pozostają bez zmian — szeroki arsenał broni, zwolniona kamera i porażający rentgen, który według zapowiedzi Rebellion został znacznie podrasowany. Sprawia to, że Sniper Elite 5 zapowiada się na bardzo, ale to bardzo spektakularny tytuł.

Pac-Man Museum+

Na koniec coś dla wiernych fanów Namco. Pac-Man Museum+ to zbiór kilkunastu gier, w których główną rolę odgrywa tytułowy stworek. Według zapowiedzi producenta w skład najnowszego tytułu ma wchodzić łącznie czternaście produkcji z serii Pac-Man. Swoista reedycja kultowego cyklu pojawi się zarówno na komputerach osobistych jak i konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Museum+ to także rozwinięcie wydanego w 2014 roku Museum. Wówczas w skład tytułu od Bandai Namco Entertainment wchodziły takie zasłużone gry jak:

  • Pac-Man (1980)
  • Ms. Pac-Man (1982)
  • Super Pac-Man (1982)
  • Pac & Pal (1983)
  • Pac-Land (1984)
  • Pac-Mania (1987)
  • Pac-Attack (1993)
  • Pac-Man Arrangement (2005)
  • Pac-Man Championship Edition (2007)
  • Pac-Man Battle Royale (2011)

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy