Nowy Tomb Raider powstaje na tym samym silniku, co kolejny Wiedźmin – Unreal Engine 5 oficjalnie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Unreal Engine 5 jest już dostępny oficjalnie, a co więcej, potwierdzono, że powstaje także nowy Tomb Raider. Jak można było przypuszczać, kolejna gra z serii jest opracowywana już na nowej wersji Unreal Engine. Na tym silniku powstanie także kolejna część sagi Wiedźmin od CD Projekt RED, którzy na rzecz tego rozwiązania, porzucił swoje własne.

Unreal Engine 5 i nowy Tomb Raider – gry będą wyglądać obłędnie

O możliwościach Unreal Engine 5 wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, a pierwsze pokazy dawały nadzieję na coś niesamowitego. I teraz dostaliśmy tego potwierdzenie, ponieważ Unreal Engine 5 będzie mógł zdziałać cuda. Przynajmniej można tak założyć, bo na kolejnych materiałach wygląda po prostu świetnie. Dziś odbyła się oficjalna premiera nowego silnika graficznego, który będzie napędzał m.in. kolejnego Wiedźmina. Crystal Dynamics potwierdziło także, że trwają pracę nad nową grą z serii Tomb Raider, więc najbliższe lata zapowiadają się bardzo ciekawie w świecie gier. Zresztą przedsmak tego, co ma oferować Unreal Engine 5 możecie zobaczyć na materiale z konferencji, ale także i w zapowiedzi gry „The Coalition”.

Wiadomo, że materiały przygotowywane na pokazy są zawsze dopieszczone do granic możliwości, więc wszystko wygląda obłędnie dobrze. Z efektem prac z nowym silnikiem przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale już teraz można sobie ostrzyć zęby na kilka produkcji, które będą działały z wykorzystaniem Unreal Engine 5. Już teraz jednak będzie można sprawdzić, jak Unreal Engine 5 sprawuje się w grach. Przygotowano bowiem krótkie demo technologiczne, a raczej prostą grę FPP pt. „Lyra”, która ma pokazać moc silnika graficznego. Oczywiście nie w pełni, ale da to jakiś pogląd, jak niedługo mogą prezentować się nowe produkcje.

Zobacz też: Dziś premiera LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów – to gra, którą warto mieć w swojej kolekcji.

Możecie też przekonać się, jak wyglądało demo Unreal Engine 5 odpalone na PlayStation 5. To już wtedy pokazywało, jak dobrze potrafi działać UE. Sam silnik jest już dostępny i można z niego korzystać, więc teraz przyjdzie nam tylko czekać na efekty.

Źródło: Unreal

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy