zachowaj spokoj serial zwiastun netflix

Zachowaj spokój – Netflix zaprezentował zwiastun do kolejnego polskiego serialu oryginalnego

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Jeszcze w kwietniu w serwisie Netflix zobaczymy nowy polski serial na podstawie prozy Harlana Cobena. Przed wami „Zachowaj spokój”.

Zachowaj spokój – o czym będzie opowiadać nowy serial Netfliksa?

Zachowaj spokoj serial netflix

Akcja serii na podstawie powieści Harlana Cobena rozgrywać się będzie na zamożnym osiedlu w obrębie trzymającej się w bliskich relacjach lokalnej społeczności. Ich spokojną egzystencję burzy tajemnicze zniknięcie osiemnastoletniego chłopaka o imieniu Adam. Nagle wszyscy stają w obliczu niepewności, niepokoju i czyhającego zagrożenia. Przejęci sytuacją rodzice chcą za wszelką cenę chronić swoje dzieci, a te z kolei postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.

Zachowaj spokój – obsada

W serialu „Zachowaj spokój” w głównych rolach zobaczymy Magdalenę Boczarską oraz Leszka Lichotę. Obok nich wystąpią m.in. Krzysztof Oleksyn i Agata Łabno. Oprócz tego w serialu zobaczymy także takich aktorów jak Mirosław Zbrojewicz, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Topa, Tomasz Drabik, Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki, Marta Piętka, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa. Za reżyserię odpowiedzą Michał GazdaBartosz Konopka. Scenariusz napisali Agata Malesińska oraz Wojciech Miłoszewski. Jednym z producentów jest Harlan Coben.

Zachowaj spokój – zobacz zwiastun serialu

Przeczytaj także: Netflix otwiera biuro w Warszawie. Firma wydała na polskie produkcje prawie pół miliarda złotych

„Zachowaj spokój” to już druga adaptacja powieści Cobena, która powstaje jako polska produkcja oryginalna dla Netfliksa. Wcześniej, w 2020 roku mogliśmy oglądać „W głębi lasu”, który cieszył się sporą popularnością w serwisie. Autor zapowiada, że serial „Zachowaj spokój” nie będzie nadmiernie wierną adaptacją jego książki.

Wyznaję filozofię, że najgorsze adaptacje to takie, które są zbyt zbliżone do oryginału, które za bardzo starają się pozostać wierne książce. Książka jest książką, serial jest serialem – to dwa różne media i powinny się od siebie różnić. Dla mnie liczy się to, żeby to, co wypuszczam, było zwyczajnie dobre.

Harlan Coben w wywiadzie dla Gazeta.pl

Serial „Zachowaj spokój” będzie można oglądać w serwisie Netflix już od 22 kwietnia 2022. Produkcja będzie liczyć 6 odcinków.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy