PS Plus Extra

Nowe PS Plus Extra będzie odpowiedzią na Xbox Game Pass – Sony podaje kwoty i warunki

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Sony udostępniło informacje o PS Plus Extra, czyli rozwinięciu usługi PlayStation Plus. Nie jest to więc PlayStation Spartacus, jak wcześniej można było podejrzewać. Usługa Sony dostępna będzie w kilku wersjach (Essential, Extra oraz Premium), ale niestety nie na wszystkich rynkach jednocześnie. Co wiemy o nowej wersji popularnej usługi?

Nowe PS Plus Extra to odpowiedź na Xbox Game Pass

PlayStation Plus Extra

Nowe wersje PlayStation Plus mają zostać uruchomione w czerwcu tego roku, ale niestety nie na wszystkich rynkach. Wersja PS Plus Premium nie będzie dostępna w Polsce tak samo, jak nie jest teraz dostępne PlayStation Now. Za to już PS Plus Extra powinno być u nas jak najbardziej dostępne, a to oznacza, że opłacając subskrypcję dostanie się dostęp do ogromnej bazy gier. Ich lista nie jest jeszcze znana, ale niedługo ma się to zmienić. Podstawowe PlayStation Plus zostanie bez zmian, a jedyną różnicą będzie tutaj nazwa, która zmieni się na PlayStation Essential. Niestety, ale najciekawsza wersja, czyli pozwalająca na granie w chmurze i dostęp do gier z ery pierwszego PlayStation, nie będzie dostępna w Polsce.

Zobacz też: Co się bardziej opłaca – Netflix, HBO Max, a może Disney+?

PlayStation Plus Essential

 • Dwie gry do pobrania w miesiącu / ekskluzywne zniżki / Przechowywanie zapisu gier w chmurze / Dostęp do rozgrywki wieloosobowej
 • To praktycznie to samo, co obecnie PlayStation Plus – ceny mają pozostać bez zmian, czyli w Polsce 240 złotych rocznie / 100 złotych za trzy miesiące / 37 złotych miesięcznie

PlayStation Plus Extra

 • Benefity z PlayStation Plus Essential
 • Udostępniony zostanie katalog około 400 gier z PlayStation 4 oraz PlayStation 5, a w tym największe hity od PlayStation Studios i partnerów. Dojdzie także możliwość pobierania dodatków do tych gier.
 • Cena: €13,99 miesięcznie (około 65 zł) / €39,99 kwartalnie (około 185 zł) / €99,99 rocznie (około 465 zł)

PlayStation Plus Premium (nie będzie dostępne w Polsce)

 • Benefity z PlayStation Plus Essential oraz PlayStation Plus Extra.
 • Dodane zostanie około 340 gier:
  • Gry na PS3 dostępne za pośrednictwem strumieniowego przesyłania w chmurze
  • Katalog klasycznych gier z PlayStation, PlayStation 2 oraz PSP – dostępne w chmurze oraz do pobrania
 • Cena: €16,99 miesięcznie / €49,99 kwartalnie / €119,99 rocznie

Można nie tracić nadziei – będzie Deluxe

Tam, gdzie nie będzie dostępna wersja PS Plus Premium, ma pojawić się PlayStation Plus Deluxe, więc to może zawitać do Polski. Ta wersja subskrypcji ma kosztować mniej, niż Premium i znajdą się w niej gry z pierwszych generacji PlayStation. Będzie także oferować benefity z wersji Essential oraz Extra, ale bez możliwości grania w chmurze. Więcej o dostępności poszczególnych wersji i ich cenach, Sony ma poinformować w przyszłości.

Aktualizacja: Sony poinformowało, że PS Plus Premium trafi także na nowe rynki, a w tym i do Polski.

Źródło: Sony PlayStatation Blog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy