Kevin Bacon Footloose

Kevin Bacon w końcu wystąpi w serii Strażnicy Galaktyki?

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

W uniwersum filmu „Strażnicy Galaktyki” aktor Kevin Bacon pełni wyjątkową rolę. Teraz pojawiły się doniesienia, że w być może w końcu zobaczymy go osobiście w produkcji Jamesa Gunna.

Kevin Bacon – największy heros na Ziemi

kevin bacon
Fot. Kevin Bacon w filmie Footloose

Dla niewtajemniczonych, według bohatera serii „Strażnicy Galaktyki”, Petera Quilla, Kevin Bacon jest największym herosem trzeciej planety od Słońca. W filmie tak oto Quill opisuje legendę Bacona, nawiązując przy tym do największego przeboju w karierze aktora, czyli filmu „Footloose”.

Cóż, na mojej planecie mamy legendę o osobach takich jak ty. Nazywa się Footloose. A w niej wielki bohater, Kevin Bacon, uczy całe miasto pełne ludzi z kijami w tyłkach, że taniec, cóż, jest najlepszą rzeczą, jaka istnieje.

Peter Quill w rozmowie z Gamorą w filmie Strażnicy Galaktyki

Nietrudno się zdziwić temu, że Bacon odniósł się pośrednio do tych scenariuszowych pochlebstw. Niedługo po kinowej premierze „Strażników Galaktyki” w 2014 roku aktor udał się do kina na film Jamesa Gunna i był miło zaskoczony „pozdrowieniami” od reżysera, które zobaczył w postaci sceny nawiązującej do jego kariery.

Reżyser i scenarzysta „Strażników Galaktyki” James Gunn nie tylko oddał hołd Kevinowi Baconowi jako aktorowi, który zapisał się w historii amerykańskiej popkultury, ale też pozdrowił go jako kolegę. Panowie pracowali razem wcześniej przy filmie „Super” reżyserowanym przez Gunna, w którym Bacon zagrał niedużą rolę.

Przeczytaj także: Najlepsze filmy, które nigdy nie dostały Oscara

Kevin Bacon w Strażnikach Galaktyki

straznicy galaktyki

Wiele wskazuje na to, że „największy heros na Ziemi”, Kevin Bacon w końcu pojawi się naprawdę w uniwersum MCU. James Gunn pracuje właśnie nad specjalnym telewizyjnym wydarzeniem „The Guardians of the Galaxy Holiday Special”. Będzie to trwająca około 40 minut przygoda „Strażników Galaktyki” nakręcona z okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Akcja „The Guardians of the Galaxy Holiday Special” ma stanowić także wprowadzenie do filmu „Strażnicy Galaktyki 3”. Hollywoodzcy informatorzy twierdzą, że na planie „Holiday Special” widziany był Kevin Bacon i że zagrał on w jednej ze scen podczas dokrętek. Na razie Disney ani Marvel nie wydali oświadczenia w tej sprawie, także należy trzymać dystans do tej informacji. Nie takie już niespodzianki widzieliśmy w kinie w ostatnich miesiącach, więc obecność Kevina Bacona w „Strażnikach Galaktyki” nie jest czymś niemożliwym.

„The Guardians of the Galaxy Holiday Special” obejrzymy w serwisie Disney+ już w grudniu 2022 roku.

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy